Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Sportowo, muzycznie i patriotycznie – spędź tydzień w Mławie!

Krzysztof Napierski / 29 lipca 2022

W najbliższych dniach Mława zaprasza mieszkańców i gości na zajęcia sportowe, potańcówki, koncerty i spotkanie patriotyczne. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego!

Już w sobotę 30 lipca o godz. 17:00 na potańcówkę z zespołem DUO zaprasza do mławskiego parku Miejski Dom Kultury (ten sam zespół poprowadzi potańcówkę w parku również tydzień później – 6 sierpnia). Dzień później w tym samym miejscu MDK organizuje koncert Dariusza Kordka – znanego polskiego aktora i piosenkarza, który powszechną popularność zdobył w latach 90. jako Marek Siedlecki w kultowej telenoweli „W labiryncie”. Początek o godz. 18:00.

Również w niedzielę, ale już o 16:00, w mławskim parku odbędą się zajęcia aerobowe prowadzone przez trenerkę fitness Olgę Rychlewską. Ich organizatorem jest mławskie stowarzyszenie „Stawiam Na Siebie” przy współpracy z Miejskim Domem Kultury w Mławie. Udział w aerobiku może być świetną okazją na aktywne spędzenie niedzielnego popołudnia razem ze swoimi najbliższymi. Zajęcia odbywają się w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie zdrowia publicznego w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Mława w 2022 roku.

Na podróż śladami historii mławian zaprasza w poniedziałek 1 sierpnia – w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej Mława. Spotkanie w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Płockiej 20/22 będzie poświęcone Zofii Orlickiej – sanitariuszce z Powstania Warszawskiego. Rozpoczęcie o godz. 18:00.

Przypominamy, że przez wakacje z bogatej oferty przygotowanej przez mławskie placówki mogą korzystać dzieci. Szczegółowe informacje i harmonogramy zajęć są dostępne TUTAJ. W każdą sobotę natomiast na zajęcia nordic walking ścieżkami mławskiego lasu zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie – zbiórka o godz. 9:00 przed pływalnią.

Tydzień zwieńczymy imprezowo – w niedzielę 7 sierpnia na placu przed Zespołem Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie odbędzie się doroczna Wólczańska Biesiada. Już od godz. 17:00 będzie można korzystać z mnóstwa atrakcji. Rozstawione zostaną stoiska handlowe i promocyjne. W punkcie „Mława dla czystego powietrza 2022” będzie można się dowiedzieć o dobrych praktykach w zakresie ochrony powietrza, przybliżyć sobie zapisy ustawy antysmogowej oraz poznać możliwości dofinansowań z programu „Czyste Powietrze”. Dla dzieci z kolei przygotowano animacje i zjeżdżalnie, wieczorem zaś wystąpią dwa zespoły: o 19:00 Supernova i o 20:30 Power Play.

oprac. KN