Scrabble’owo, rockowo i sportowo w Mławie | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Scrabble’owo, rockowo i sportowo w Mławie

Krzysztof Napierski / 24 listopada 2023

W najbliższych dniach w Mławie swoje pięć minut będą mieli przede wszystkim miłośnicy Scrabble, przedszkolaki, fani rocka i biegacze. Wchodzimy też już w klimat świąt Bożego Narodzenia i rozpalamy w miejskim parku Ogród świateł. Zapraszamy!

W sobotę 25 i niedzielę 26 listopada zagramy w scrabble. Polska Federacja Scrabble i Miejski Dom Kultury w Mławie zorganizują turniej, w którym główną nagrodą będzie Puchar Burmistrza Miasta Mława. Warunek udziału to zarejestrowanie się przez platformę i wniesienie wpisowego. Z opłat zwolnieni są jedynie debiutanci. Szczegółowe informacje są dostępne TUTAJ.

Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski – patron wydarzenia – zaprasza na organizowaną przez Stowarzyszenie Activ Life w Mławskiej Hali Sportowej Mikołajkową Przedszkoliadę. W środę 29 listopada 2023 r. między godz. 10:00 a 12:00 dzieci będą miały do dyspozycji szereg stoisk związanych z aktywną rekreacją i profilaktyką. To doskonała okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale przede wszystkim porcji zdrowego ruchu. Szczegóły – TUTAJ.

Wszyscy kochamy świąteczne iluminacje, dlatego w tym roku przygotowaliśmy dla mieszkańców Mławy wyjątkowe miejsce – Ogród świateł. Tym ogrodem od 1 grudnia br. do połowy stycznia 2024 r. stanie się park miejski. Uroczyste rozpalanie wszystkich świateł planujemy 1 grudnia o 16.00. Zapraszamy! Więcej informacji – TUTAJ.

W sobotę 2 grudnia w nowym budynku kina Kosmos w Mławie odbędzie się XIX Ogólnopolski Festiwal Muzyki Młodzieżowej ROCKOWANIA. Częścią kluczową festiwalu jest Przegląd Zespołów Muzycznych – konkurs dla bandów będących przed debiutem płytowym i grających autorskie kompozycje utrzymane w klimacie rocka. W tym roku w pierwszym etapie konkursu wzięło udział 16 zespołów. Zgłoszenie napływały z całej Polski. Obrady jury, które prowadzili Dariusz Skowroński i Jarosław Stokowski, pozwoliły na wyłonienie siedmiu najlepszych kapel, które 2 grudnia od godziny 13:00 będą walczyć o laury w finale konkursu. Będą to: AYAHUASCA (Kielce), DAMNED SOULS (Płock), KOP (Ciechanów), OSYDA (Suwałki), TABULA RASA (Warszawa), TOMIGAN (Toruń) i TRACKSTONE (Tarnowskie Góry). Ogłoszenie wyników nastąpi o godz. 20:00. Na zakończanie festiwalu zaplanowano koncert Damiana Ukeje z zespołem.

Przypominamy, że z okazji zbliżających się Rockowań w Galerii Foyer Miejskiego Domu Kultury do 2 grudnia można oglądać wystawę „Muzycy okiem Benedykta Dalki”. Rysunki wykonane cienkopisem kreślarskim przedstawiają członków znanych zespołów rockowych.

Cały czas do wspólnego rekreacyjnego biegania (nie na wyścigi) w ramach spotkań z cyklu „Biegaj w Mławie” zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Treningi są organizowane w soboty o 9:00 na powietrzu lub w obiektach zamkniętych – o miejscu najbliższego spotkania organizatorzy informują TUTAJ. Zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

oprac. KN

fot.: MDK w Mławie