Nominacje w kategorii Senior i Weteran 2014 | Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Nominacje w kategorii Senior i Weteran 2014

Cezary Lewandowski / 14 stycznia 2015

W kategorii Senior i Weteran możemy oddać swój głos na pięciu nominowanych. Każdy z nich reprezentuje inną dyscyplinę sportową. Seniorzy i Weterani czekają na Wasze głosy!

Maciej Chrzczon Działdowski Klub Taekwon-do sekcja Mława, taekwon-do

Przygodę ze sportem rozpoczął w bardzo młodym wieku. Na treningach nie próżnował, dzięki czemu systematycznie podnosił swoje umiejętności. Niemal każdy sezon kończył z okazałymi trofeami różnych imprez na czele z mistrzostwami Polski i finałowymi zawodami Pucharu Polski. Nie inaczej było także w 2014 roku. Podczas ubiegłorocznego wojewódzkiego czempionatu zawodnik Witolda Gromowskiego wywalczył dwa złote krążki w technikach specjalnych oraz walkach w kategorii semi-contact.

Alfred Jóźwiak, KS Zawkrze Mława, lekkoatletyka

Swoim entuzjazmem i zaangażowaniem może zawstydzić wielu młodych sportowców. Nie zadowalają go sukcesy z minionych sezonów. Ciągle stawia sobie nawet wyzwania, marzą mu się nie tylko triumfy  w mistrzostwach Polski. W 2014 roku dołożył kolejne laury w krajowych czempionatach. Na hali w Spale sięgnął po dwa złote krążki, ten sam wyczyn powtórzył także na świeżym powietrzu w Toruniu. Sukcesy  okrasił czterema rekordami Polski w kategorii wiekowej powyżej 70 lat.

Henryk Kuciejczyk, Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne Tempo Mława, lekkoatletyczne

Biega w każdych warunkach, nie straszny mu upał czy też silny mróz. Miniony rok okazał się dla niego niezwykle pracowity. Wystąpił na 26 zawodach różnej rangi, także poza granicami kraju. W Budapeszcie zajął siódme miejsce w halowych mistrzostw Europy weteranów na dystansie 8000 metrów. Nie próżnował także podczas krajowych czempionatów. Na hali w Spale wywalczył srebro na dystansie 3000 metrów. Jeszcze lepiej poszło mu na świeżym powietrzu, z Radomia wrócił z dwoma krążkami mistrzostw Polski weteranów. Zarówno na 1500 metrów jak na 5000 metrów został sklasyfikowany na drugich pozycjach.

Bolesław Mąka, wyciskanie ciężarów

Kolejny rok Pan Bolesław jest niepokonany w swojej  kategorii wiekowej weteranów powyżej 70 lat w wyciskaniu ciężarów. Jest kolejnym Mistrzem Polski (marzec, Warszawa, 146 kg).  W kwietniu 2014 został Wicemistrzem Świata podczas  mistrzostw w Anglii gdzie wycisnął 142,5 kg. . W październiku w Luxemburgu został Mistrzem Europy 2014, gdzie pobił rekord Europy wynikiem 146 kg. Na co dzień kieruje firmą obuwnicza Eksbut S.A.

Ewa Szlagor, Igan Mława, pływanie

Miniony rok był dla doświadczonej pływaczki wyjątkowo udany. Na zimowym mistrzostwach kraju weteranów w Katowicach sięgnęła po pięć medali. Ten dorobek poprawiła latem w Olsztynie. Krajowy czempionat przyniósł jej dwa złote krążki. Aktualna  rekordzistka kraju w swojej kategorii wiekowej na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.