Autor: Cezary Lewandowski

Nominacje w kategorii Senior i Weteran 2014

Publikowane od
Publikowane do

W kategorii Senior i Weteran możemy oddać swój głos na pięciu nominowanych. Każdy z nich reprezentuje inną dyscyplinę sportową. Seniorzy i Weterani czekają na Wasze głosy!

Maciej Chrzczon Działdowski Klub Taekwon-do sekcja Mława, taekwon-do

[1]

Przygodę ze sportem rozpoczął w bardzo młodym wieku. Na treningach nie próżnował, dzięki czemu systematycznie podnosił swoje umiejętności. Niemal każdy sezon kończył z okazałymi trofeami różnych imprez na czele z mistrzostwami Polski i finałowymi zawodami Pucharu Polski. Nie inaczej było także w 2014 roku. Podczas ubiegłorocznego wojewódzkiego czempionatu zawodnik Witolda Gromowskiego wywalczył dwa złote krążki w technikach specjalnych oraz walkach w kategorii semi-contact.

Alfred Jóźwiak, KS Zawkrze Mława, lekkoatletyka

[2]

Swoim entuzjazmem i zaangażowaniem może zawstydzić wielu młodych sportowców. Nie zadowalają go sukcesy z minionych sezonów. Ciągle stawia sobie nawet wyzwania, marzą mu się nie tylko triumfy  w mistrzostwach Polski. W 2014 roku dołożył kolejne laury w krajowych czempionatach. Na hali w Spale sięgnął po dwa złote krążki, ten sam wyczyn powtórzył także na świeżym powietrzu w Toruniu. Sukcesy  okrasił czterema rekordami Polski w kategorii wiekowej powyżej 70 lat.

Henryk Kuciejczyk, Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne Tempo Mława, lekkoatletyczne

[3]

Biega w każdych warunkach, nie straszny mu upał czy też silny mróz. Miniony rok okazał się dla niego niezwykle pracowity. Wystąpił na 26 zawodach różnej rangi, także poza granicami kraju. W Budapeszcie zajął siódme miejsce w halowych mistrzostw Europy weteranów na dystansie 8000 metrów. Nie próżnował także podczas krajowych czempionatów. Na hali w Spale wywalczył srebro na dystansie 3000 metrów. Jeszcze lepiej poszło mu na świeżym powietrzu, z Radomia wrócił z dwoma krążkami mistrzostw Polski weteranów. Zarówno na 1500 metrów jak na 5000 metrów został sklasyfikowany na drugich pozycjach.

Bolesław Mąka, wyciskanie ciężarów

[4]

Kolejny rok Pan Bolesław jest niepokonany w swojej  kategorii wiekowej weteranów powyżej 70 lat w wyciskaniu ciężarów. Jest kolejnym Mistrzem Polski (marzec, Warszawa, 146 kg).  W kwietniu 2014 został Wicemistrzem Świata podczas  mistrzostw w Anglii gdzie wycisnął 142,5 kg. . W październiku w Luxemburgu został Mistrzem Europy 2014, gdzie pobił rekord Europy wynikiem 146 kg. Na co dzień kieruje firmą obuwnicza Eksbut S.A.

Ewa Szlagor, Igan Mława, pływanie

[5]

Miniony rok był dla doświadczonej pływaczki wyjątkowo udany. Na zimowym mistrzostwach kraju weteranów w Katowicach sięgnęła po pięć medali. Ten dorobek poprawiła latem w Olsztynie. Krajowy czempionat przyniósł jej dwa złote krążki. Aktualna  rekordzistka kraju w swojej kategorii wiekowej na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.