Europejski Tydzień Mobilności w Mławie. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy! | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Europejski Tydzień Mobilności w Mławie. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!

Krzysztof Napierski / 06 września 2023

Mława włącza się do ogólnoeuropejskiej kampanii Europejski Tydzień Mobilności. Od 16 do 22 września będziemy promować zrównoważoną mobilność i zachęcać mieszkańców do zmiany zachowań komunikacyjnych. Przygotowaliśmy w związku z tym szereg niespodzianek!

Europejski Tydzień Mobilności (ETM) to sztandarowa kampania Komisji Europejskiej na rzecz podnoszenia świadomości na temat zrównoważonej mobilności w miastach. Promuje zmianę zachowań na rzecz aktywnej mobilności, transportu publicznego i innych czystych, inteligentnych rozwiązań transportowych. Temat tegorocznej edycji to „Oszczędzaj energię” – i do tego będziemy zachęcać!

W ramach mławskiej odsłony akcji przygotowaliśmy miłą niespodziankę dla wszystkich użytkowników Mławskiej Komunikacji Miejskiej oraz dwa wydarzenia z atrakcyjnymi nagrodami do zdobycia: jedno w przestrzeni wirtualnej, a drugie – w plenerze. Będziemy także co jakiś czas zachęcać do korzystania z innych, bardziej ekologicznych niż samochód, środków transportu, odkrywając zalety pojazdów napędzanych siłą mięśni oraz transportu publicznego. Wszystkie nasze niespodzianki będziemy odkrywać stopniowo w artykułach na Mlawa.pl i profilu facebookowym Miasto Mława – zachęcamy więc do śledzenia naszych stron!

Koordynatorem Europejskiego Tygodnia Mobilności na terenie Polski jest Ministerstwo Infrastruktury. Więcej o kampanii można przeczytać TUTAJ.

Czytaj także:

KN / KSM

European Mobility Week