Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Zwiedzili ratusz i spotkali się z burmistrzem

Krzysztof Napierski / 01 grudnia 2022

Burmistrz Sławomir Kowalewski gościł w swoim gabinecie w czwartek 1 grudnia 2022 r. dwie grupy przemiłych dzieci: przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 4 w Mławie i uczniów klasy III a Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie. Był pod wielkim wrażeniem ich wiedzy o mieście i Polsce.

Obie grupy miały tego dnia okazję zwiedzić ratusz i dowiedzieć się interesujących rzeczy o funkcjonowaniu urzędu – m.in. skąd bierzemy pieniądze na ważne inwestycje (np. budowę dróg i placów zabaw), czemu służyła w ratuszu sala ślubów i co daje mieszkańcom posiadanie Karty Mławiaka. Obejrzały także znajdujące się na klatce schodowej witraż z artystyczną wersją herbu miasta i tryptyki malarskie Zdzisława Kruszyńskiego „Drzwi do Mławy” oraz poznały kilka faktów na temat ludzi i budynków na nich uwiecznionych.

Najważniejszym punktem każdej z wizyt było jednak spotkanie z Burmistrzem Miasta Mława Sławomirem Kowalewskim, który m.in. opowiedział dzieciom o swojej pracy i zainteresowaniach oraz ludziach zasłużonych dla Mławy i Polski, których portrety znajdują się w jego gabinecie. Był pod wielkim wrażeniem wiedzy swoich młodych gości na temat miasta i kraju. Rozmawiał z nimi także o bezpieczeństwie, ich planach na przyszłość oraz potrzebie nauki, która jest niezbędna do tego, aby owe plany zrealizować.

KN / KSM

fot.: Wioletta Mikucińska, Krzysztof Napierski