Zdrowy ruch, profilaktyka, prezenty i mnóstwo dobrej zabawy. Mikołajkowa Przedszkoliada za nami! | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Zdrowy ruch, profilaktyka, prezenty i mnóstwo dobrej zabawy. Mikołajkowa Przedszkoliada za nami!

admin_vobacom / 29 listopada 2023

Mławska Hala Sportowa wypełniła się dziećmi z miejscowych przedszkoli, które wzięły udział w Mikołajkowej Przedszkoliadzie. Impreza Stowarzyszenia Activ Life, współorganizowana przez Miasto Mława i miejskie jednostki, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Mława.

Młodzi uczestnicy Mikołajkowej Przedszkoliady mieli do dyspozycji szereg stanowisk, w których mogli się wykazać zręcznością, celnością, zdolnościami plastycznymi i tanecznymi. Znalazły się wśród nich m.in. sektory, w których do wspólnej zabawy zapraszali piłkarze MKS-u Mławianki Mława, panowie prezentujący kulturę Indian i instruktorki tańca oraz aerobiku. Zagrać w wielką, rozłożoną na podłodze grę planszową lub zrobić sobie gustowny świąteczny makijaż można było u pań z Urzędu Miasta Mława i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Przyjemnie i pożytecznie przedszkolaki spędzały czas także z policjantami i strażakami, którzy zaprosili ich do miasteczka ruchu drogowego, pokazali sprzęt i umundurowanie, zachęcili do wspólnych kolorowanek i uczyli, jak udzielać pierwszej pomocy. Do wspólnej zabawy z przedszkolakami chętnie dołączali też przedstawiciele współorganizatorów przedsięwzięcia: Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski oraz dyrektorzy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Butryn i Mławskiej Hali Sportowej Marcin Grabowski.

Dużym powodzeniem – nie tylko wśród maluchów, ale i dorosłych gości – cieszyły się wielkie maskotki, które pojawiły się w Mławskiej Hali Sportowej: biały miś, komisarz Mławiak i pan Sowa. Jednak najważniejszym gościem – oczywiście obok przedszkolaków – był Mikołaj, który na koniec imprezy wraz z elfką pozował z maluchami do zdjęć oraz wręczał im prezenty.

Organizatorem wydarzenia, które objął swoim patronatem Burmistrz Miasta Mława, było Stowarzyszenie Activ Life, natomiast współorganizatorami – Miasto Mława, Mławska Hala Sportowa, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie.

Krzysztof Napierski / KSM

fot.: Krzysztof Napierski, Wioletta Mikucińska