WOŚP w Mławie ponownie z rekordem | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

WOŚP w Mławie ponownie z rekordem

Urszula Adamczyk / 29 stycznia 2024

Ponad 267  tys. zł w niedzielę, 28 stycznia, wieczorem było na koncie mławskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To o ponad 50 tys. więcej niż przed rokiem. Kwota ta jeszcze się zwiększy, wciąż bowiem trwają licytacje na Allegro.

Tegoroczny finał WOŚP w Mławie rozpoczął się w piątek, a zakończył w niedzielę wieczorem. . – W planach było osiem wydarzeń i ta liczba spowodowała, że postanowiliśmy je rozłożyć na trzy dni, tak, żeby każdy mógł skorzystać z naszej oferty – wyjaśnia szef sztabu, zastępca burmistrza Szymon Zejer.
Mławianie w piątek mogli wziąć udział w turnieju piłki nożnej, w sobotę uczestniczyć w maratonie fitness, przejechać się rajdówkami w centrum miasta i pojeździć na łyżwach w rytmach disco.
W niedzielę odbyło się morsowanie na Krajewie, bieg „Policz się z cukrzycą”, sztafeta pływacka oraz finał finałów – koncert w Mławskiej Hali Sportowej.
Mieszkańcy naszego miasta nie zawiedli. Frekwencja na wszystkich wydarzeniach była bardzo wysoka. Podczas koncertu przez halę przewinęło się blisko 6 tys. osób.
W niedzielę na mławskich ulicach pieniądze zbierali wolontariusze z puszkami.
Podczas koncertu można było wylicytować przedmioty lub vouchery na usługi. Dużym powodzeniem cieszyły się gadżety WOŚP-u – koszulki, torby i poduszki z charakterystycznym serduszkiem osiągały ceny nawet kilkuset złotych.
Jedną z wyższych kwot – 2 500 zł – osiągnęła licytacja kawy z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim, połączona ze zwiedzaniem ratusza i ratuszowej wieży.

W hali były również stoiska aż 14 kół gospodyń z powiatu mławskiego, policji, straży pożarnej, grup rekonstrukcyjnych i innych organizacji. Wsparli nad również motocykliści i lokalni przedsiębiorcy.
Już w niedzielę wieczorem, dzięki sprawnej pracy WOŚP-owego banku, było wiadomo, że rekord z ubiegłego roku udało  się pobić. Mławianie okazali się wyjątkowo hojni, za co serdecznie dziękujemy!

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wszystkich wydarzeń na profilu FB WOŚP MŁAWA

 UA/KSM

FOT. WOŚP Mława