Trwa remont przy Piłsudskiego 31 | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Trwa remont przy Piłsudskiego 31

Urszula Adamczyk / 20 maja 2023

Miasto Mława cały czas inwestuje w infrastrukturę mieszkaniową. Po zakończonych niedawno inwestycjach przy ulicach Smolarnia i Komunalnej, przyszedł czas na modernizację, rozbudowę i nadbudowę domu wielorodzinnego przy ul. Piłsudskiego 31. Prace są już bardzo zaawansowane.

Prowadzące roboty Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Mławie rozebrało już stary budynek i na wzór dawnego obiektu wzniesie nowy, rozbudowany o dodatkową kondygnację, dzięki czemu w sumie powstanie osiem nowych mieszkań (po cztery na parterze i na piętrze). Inwestycja jest realizowana z dofinansowaniem z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 85 procent jej wartości (cała jest warta ok. 2 000 000 zł, zaś dofinansowanie wynosi ok. 1 673 000 zł). – Co ważne, jest ekologiczna. Zakładamy, że zostaną tu zamontowane pompy ciepła i fotowoltaika, które pozwolą przyszłym mieszkańcom tej nieruchomości na obniżenie kosztów życia w tym budynku. Inwestycja powinna zostać zakończona do końca 2024 roku, ale patrząc na postęp prac, liczymy, że będzie to szybciej – mówi Zastępca Burmistrza Miasta Mława Szymon Zejer.

Wszystkie lokale będą przeznaczone na wynajem wskazanym przez gminę osobom spełniającym warunki określone w art. 7 a ust. 1 Ustawy z dnia 8 grudnia 2006 r. o finansowym wsparciu niektórych przedsięwzięć mieszkaniowych.

logo

KN