Twoje miejsce.
Twój czas.

Sukcesy tancerzy Mławskiego Centrum Tańca 2013/2014

Agnieszka Puzio-Dębska / 24 stycznia 2014

Tancerze Mławskiego Centrum Tańca mogą mówić o udanym końcu 2013 roku i początku 2014. Udanym startem zakończyli 2013 rok: Michał Nowotczyński i Maja Więckowska stając na drugim stopniu podium w kategorii juniorów młodszych (12-13 lat) klasa C w tańcach latynoamerykańskich podczas turnieju towarzyszącemu Pucharowi Okręgu Kujawsko-Pomorskiego PTT.

Ich starsi koledzy klubowi startujący w kategoriach juniorów starszych (14-15 lat) i par dorosłych (powyżej 15 lat) także odnotowali wiele sukcesów. W kategorii powyżej 15 lat i klasie C w tańcach standardowych Piotr Powązka i Aleksandra Reks wytańczyli 1 miejsce na turnieju w Łomiankach 24.11, tydzień później zdobyli Puchar Okręgu Mazowieckiego PTT w Wyszkowie, 7.12 - zajęli 2 miejsce na turnieju towarzyszącym Mistrzostwom Okręgu Warmińsko-Mazurskiego w Kętrzynie, a dzień później, 8.12 w Warszawie znów pokonali wszystkie pary stając na najwyższym podium. Podsumowaniem ich ciężkiej pracy i wytrwałości w dążeniu do celu było zdobycie tego dnia klasy B w tańcach standardowych. Klasę tę posiadała w Mławie jak dotąd tylko jedna para: Szymon Zakrzewski i Julia Giesek, którzy także niestety nie mogą mówić o do końca udanym przełomie roku. Mimo, że zajęli oni odpowiednio na Pucharze Okręgu Mazowieckiego PTT w kategorii 14-15 lat kl. B: 4 miejsce w tańcach latynoamerykańskich i 5 miejsce w tańcach standardowych, oraz brali przez cały rok udział w turniejach Grand Prix Polski, to kontuzja Szymona i choroba Julii pod koniec roku uniemożliwiła im zdobycie zaledwie kilku brakujących punktów i kwalifikację do Mistrzostw Polski. Udany natomiast był ich debiut w wyższej kategorii wiekowej - powyżej 15 lat i klasie B na turnieju w Warszawie, gdzie w tańcach latynoamerykańskich uzyskali 4 lokatę. Na tym samym turnieju 3 miejsce zdobyli: Maciej Więckowski i Zuzanna Tomkielska, którzy szczęśliwym trafem za udział w Mistrzostwach Okręgu PTT w Wyszkowie uzyskali kwalifikację do Mistrzostw Polski Młodzieży (16018 lat) w tańcach latynoamerykańskich i będą reprezentować nasz klub i Mławę już 8 lutego w Ełku.

źródło: Bartłomiej Szarżanowicz - MCT