Spotkania z kulturą, sportem i… świętym Wojciechem | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Spotkania z kulturą, sportem i… świętym Wojciechem

Krzysztof Napierski / 19 kwietnia 2024

Przed nami bardzo kulturalny tydzień w Mławie. W kalendarzu warto sobie zapisać Dzień Sztuki w muzeum, spektakl muzyczny w kinie i operetkę w szkole muzycznej. Zapraszamy także na obchody święta miasta i galę Mławianin Roku, spotkanie poświęcone programowi „Czyste Powietrze”, Planszówkowe Piątki oraz wspólne sobotnie bieganie.

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie zaprasza na Dzień Sztuki w sobotę 20 kwietnia o godz. 17:00. Hasłem przewodnim będzie „Gotyk”. Zaplanowano cykl wykładów z architektury, muzyki, malarstwa i rzeźby. Szczegóły – TUTAJ.

We wtorek 23 kwietnia święto patrona Mławy – św. Wojciecha. Tradycyjnie spotkamy się tego dnia na mszy św., pod pomnikiem męczennika na Starym Rynku oraz na gali wręczenia tytułu Mławianin Roku. To honorowe wyróżnienie za rok 2023 otrzyma Janusz Grochowski – działacz sportowy i autor cennych publikacji poświęconych sportowi. Szczegóły – TUTAJ.

Zapraszamy mieszkańców Mławy na spotkanie informacyjne poświęcone Programowi Priorytetowemu „Czyste Powietrze” w środę 24 kwietnia o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Mława. Przybliżymy zasady programu wspierającego wymianę nieefektywnych i wysokoemisyjnych źródeł ciepła oraz termomodernizację budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Więcej informacji TUTAJ.

Miejski Dom Kultury w Mławie zaprasza na spektakl muzyczny IPN -u pt. „Polska Parada. Naszą bronią jest piosenka” w czwartek 25 kwietnia o godz. 18:00 w sali kina Kosmos. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina. Więcej szczegółów – TUTAJ.

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie zaprasza na kolejną premierę spektaklu operetkowego wystawianego tradycyjnie siłami nauczycieli i uczniów szkoły. Tym razem będzie to „Polska krew” czeskiego kompozytora Oskara Nedbala, którego 150-lecie urodzin mija w tym roku. Operetka zostanie wystawiona w niedzielę 28 kwietnia o godz. 17:00 i w czwartek 30 maja (Boże Ciało) o godz. 18:00. Wejściówki do nabycia w bibliotece szkoły. Więcej szczegółów – TUTAJ.

Klub Zgrana Mława zaprasza na Planszówkowe Piątki – cykliczne spotkania w Miejskim Domu Kultury w Mławie dedykowane miłośnikom gier planszowych. Przyjść może każdy, bez względu na wiek, po uprzednim zapisaniu się pod nrem tel. 23 654 35 85 (liczba miejsc ograniczona). Spotkania rozpoczynają się o godz. 17:00.

Cały czas do wspólnego rekreacyjnego biegania (nie na wyścigi) w ramach spotkań z cyklu „Biegaj w Mławie” zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Treningi są organizowane w soboty o 9:00 na powietrzu lub w obiektach zamkniętych – o miejscu najbliższego spotkania organizatorzy informują TUTAJ. Zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

oprac. KN