Ruszyła kampania Burmistrza Miasta Mława „Czy wiesz, jak segregować?” | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Ruszyła kampania Burmistrza Miasta Mława „Czy wiesz, jak segregować?”

Magdalena Grzywacz / 14 stycznia 2023

Mimo że wysokość opłat za odbiór śmieci nie zmieniła się, wraz z początkiem roku musimy wypełnić ustawowy obowiązek i ponownie złożyć w ratuszu Deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Dla pierwszych 3000 osób, które przyjdą z dokumentem do ratusza mamy niespodzianki – torby ekologiczne.

Edytowalny formularz nowej deklaracji jest dostępny na stronie internetowej miasta (TUTAJ– można go pobrać, wypełnić i przynieść do ratusza. Można także odwiedzić Urząd Miasta Mława i z kancelarii wziąć papierowy formularz lub skorzystać z pomocy pracowników ratusza i w pokoju nr 17, na miejscu, wypełnić dokument. Osoby, które wykażą się refleksem i zrobią to jak najszybciej otrzymają torbę bawełnianą na zakupy.

Opracowaliśmy torby w sześciu wzorach. Są w kolorach odpowiadających frakcjom odpadów: żółtym (plastik i metal), zielonym (szkło), niebieskim (papier), brązowym (odpady bio),  a także w kolorze czarnym (odpady zmieszane) i czerwonym (elektrośmieci). Każda z nich jest opatrzona informacją, która może wzbogacić naszą wiedzę na temat segregacji odpadów.

- Mieszkańcy najchętniej wybierają torby w ciemnych kolorach, czarnym i brązowym. Być może jest to związane z deszczową aurą i tym, że ciemne torby są mniej brudzące – wnioskuje Piotr Sulewski, koordynujący obsługę interesantów. Póki co dysponujemy jeszcze pełną paletą toreb i zachęcamy do wzięcia udziału w nowej kampanii Burmistrza Miasta Mława.

Dotychczas do urzędu wpłynęło 530 nowych deklaracji, około 12 procent wszystkich spodziewanych. Przypominamy, że termin składania dokumentów upływa 10 lutego 2023 roku.

Magdalena Grzywacz/KSM