Przygotuj krótki spot dotyczący hejtu | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Przygotuj krótki spot dotyczący hejtu

Agnieszka Puzio-Dębska / 28 września 2020

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Lepsze Jutro”  realizuje projekt pt. „Hejt – Twoja odpowiedzialność” skierowany do dzieci i młodzieży zamieszkujących w Mławie. Partnerami w realizacji zadania jest Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie oraz Komenda Powiatowa Policji  w Mławie.

Zadanie jest realizowane dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Miasta Mława w ramach konkursu ofert w zakresie zdrowia publicznego finansowany z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w 2020 r.

W ramach projektu ogłoszony został konkurs dla dzieci i młodzieży w wieku 14-17 lat z terenu Miasta Mławy na krótki spot dotyczący hejtu. Nagrodą w konkursie będzie wykorzystanie najlepszego spotu do realizacji zajęć. Zwycięski spot będzie emitowany w mławskim kinie a także w mediach społecznościowych.

Warunki konkursu:

- zgłoszenie i spot konkursowy należy przesłać/dostarczyć do dnia 2 października 2020 r. (do końca tego tygodnia)  do siedziby Zespołu Ośrodków Wparcia w Mławie przy ul. Słowackiego 18  lub na adres e-mail lepszejutro2012atwp [dot] pl (lepszejutro2012[at]wp[dot]pl).
- spot foto/video nie może trwać dłużej niż 60 s.
- spot powinien być nagrany na płytę DVD. Płyta powinna być podpisana ( w sytuacji, gdy spot i zgłoszenie będzie dostarczane do siedziby ZOW)

Konkurs jest otwarty dla osób w wieku 14 – 17 lat z terenu Miasta Mławy.
Każdy uczestnik ma prawo zgłosić tylko jeden spot,  dopuszcza się  spoty autorstwa kilku osób.
Ze wszystkich zgłoszeń zostanie wyłoniony 1 najlepszy spot.
Każde zgłoszenie oprócz  spotu foto/ video powinno zawierać dane personalne autora/autorów: imię i nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania,  oraz oświadczenie o wyrażeniu zgodny na przetwarzanie danych osobowych na cele konkursu popisane przez opiekuna prawnego / rodziców, oświadczenie o przekazaniu praw autorskich
Zgłoszenie spotu jest równoznaczne z przekazaniem na rzecz organizatorów konkursu zgody na jego używanie.
Spoty będą oceniane przez komisję według kryteriów: trafność tematyczna, pomysłowość,  oryginalność, wartość edukacyjna,  wartość profilaktyczna, wartość artystyczna,  atrakcyjność przekazu, zgodność z  wymogami technicznymi (czas trwania).

Nagrody:

Spot, który zostanie wybrany przez komisję konkursową będzie emitowany w mediach społecznościowych, na stronach internetowych / w kinie jeśli pozwolą na to możliwości techniczne
Autor/ autorzy spotu otrzymają nagrodę rzeczową.

Regulamin  konkursu znajduje się na stronie internetowej www.zowmlawa.home.pl  oraz Facebook/ZowMława, Facebook/Policja Mława.

SPOT zachęcający do udziału w konkursie można obejrzeć TUTAJ.

Celem całego projektu jest przeciwdziałanie oraz ograniczenie zjawiska przemocy wśród dzieci i młodzieży poprzez działania edukacyjne z elementami  socjoterapii. Projekt realizowany jest poprzez spotkania z młodzieżą oraz przeprowadzenie konkursu. Zajęcia pozwolą przekazać młodzieży mierzącej się z różnego rodzaju trudnościami emocjonalnymi wiedzę nt. hejtu, agresji, przemocy,   związanych z tym konsekwencjami zarówno społecznymi jak i prawnymi oraz  wskazać sposoby radzenia sobie z sytuacjami trudnymi. Uczniowie zostaną poinformowani o miejscach i osobach, które udzielają pomocy  dzieciom i młodzieży doświadczającym przemocy lub mającymi problemy w przeżywaniu trudnych emocji.  

Podejmowane przez organizatorów działania mają wpłynąć na   podniesienie świadomości wśród uczniów na temat przemocy, agresji, roli emocji w życiu człowieka oraz poszerzanie ich umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami, stawiania i obrony granic w relacjach z innymi ludźmi. Umiejętność rozpoznania i nazywania własnych emocji umożliwia poznanie siebie, pozwala lepiej radzić sobie z frustracją i stresem, pomaga w nawiązywaniu prawidłowych relacji międzyludzkich, zmniejsza poczucie osamotnienia i liczbę zachowań agresywnych, w tym również czynności autoagresywnych. Z uwagi na to, iż celem projektu jest również zwiększenie świadomości wśród uczniów na temat konsekwencji prawnych jedno ze spotkań przeprowadzą funkcjonariusze z  Komendy Powiatowej Policji w Mławie.