Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Pół tysiąca na starcie Biegu Niepodległości

Krzysztof Napierski / 16 listopada 2021

W czwartek 11 listopada 513 uczestników wystartowało w XXX Biegu Niepodległości, który odbył się ulicami naszego miasta, wokół parku miejskiego. Tym samym Miasto Mława oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie wpisały się w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Tradycyjnie biegi rozpoczęła najmłodsza grupa wiekowa – przedszkolaków. Kolejne biegi odbywały się sukcesywnie w poszczególnych kategoriach wiekowych aż po ostatnią kategorię OPEN, w której wystartowali zawodnicy bez limitu wiekowego. Na mecie na uczestników czekały pamiątkowe medale, słodycze oraz ciepła herbata. Ponadto na podium trójce pierwszych zawodników pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski, Przewodniczący Rady Miasta Mława Lech Prejs oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie Krzysztof Butryn.

Organizatorzy pragną podziękować służbom zaangażowanym w zabezpieczenie biegu oraz sprawne przeprowadzenie imprezy: Powiatowej Komendzie Policji w Mławie, Straży Miejskiej w Mławie, OSP Piekiełko, Harcerzom oraz Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Mławie.

Zapraszamy za rok!

Więcej zdjęć TUTAJ.

MOSiR, KN