Pijani kierowcy zabijają. REAGUJ. | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Pijani kierowcy zabijają. REAGUJ.

Agnieszka Puzio-Dębska / 27 lutego 2015

W 2014 roku, na drogach miasta i powiatu mławskiego policja zatrzymała 176 nietrzeźwych, kierujących samochodami. Od stycznia tego roku doszło już do dwóch śmiertelnych wypadków, których sprawcami byli nietrzeźwi kierowcy. Wobec tego problemu ważny jest społeczny sprzeciw. Dlatego Mława przystępuje do ogólnopolskiej kampanii „Przeciw pijanym kierowcom".

„Pijani kierowcy zabijają. REAGUJ", to hasło ogólnopolskiej kampanii społecznej „Przeciw pijanym kierowcom", którą na terenie Mławy organizuje Burmistrz Miasta Mława, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie, Komenda Powiatowa Policji w Mławie oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Inicjatorem ogólnopolskiej kampanii jest Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Kampania na terenie Mławy rusza od 2 marca.

Organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę mieszkańców na problem nietrzeźwych kierujących. Wielu tragedii na drodze, spowodowanych przez pijanych za kierownicą z pewnością udałoby się uniknąć, gdyby zareagowali świadkowie. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer telefonu 997 i przekazać informację, chociażby anonimowo.

Na potrzeby kampanii powstały specjalne ulotki, które trafią do mieszkańców podczas spotkań z policjantami oraz prowadzonych kontroli drogowych. Materiały edukacyjno – informacyjne otrzymają także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych podczas zajęć poświęconych problemowi nietrzeźwych kierujących. Akcja trwać będzie także podczas wakacji i zakończy się dopiero 1 września br.

Społeczna reakcja dotycząca nietrzeźwych kierujących ma ogromne znaczenie. Gdy widzisz nietrzeźwą osobę, która siada za kierownicę i ma zamiar odjechać, postaraj się ją powstrzymać. Jeśli jest to niemożliwe, natychmiast powiadom policję. Twoja reakcja może uratować życie - nie ma więc ważniejszej sprawy.

Organizatorzy kampanii apelują:

„ Za każdym razem, gdy wsiadasz za kierownicę, przyjmujesz na siebie dużą odpowiedzialność. Alkohol utrudnia realną ocenę sytuacji na drodze – nawet jeśli wydaje Ci się, że dobrze sobie poradzisz na drodze. Wielu sprawców śmiertelnych wypadków myślało w ten sposób. Jedna zła decyzja spowodowała, że ich życie legło w gruzach." (źródło: PARPA)

źródło: KPP Mława