Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Ofiary Kalkówki upamiętnimy 16 stycznia

Krzysztof Napierski / 04 stycznia 2022

W poniedziałek 17 stycznia 2022 r. przypada 77. rocznica rozstrzelania na Kalkówce więźniów mławskiego aresztu oraz schwytanych w niemieckiej łapance mieszkańców Mławy i okolic. Ofiary tamtych tragicznych wydarzeń upamiętnimy dzień wcześniej – w niedzielę 16 stycznia.

Uroczystości rocznicowe rozpocznie o godzinie 12:00 msza św. w kościele pw. Ducha Świętego w Mławie (os. Książąt Mazowieckich). Po jej zakończeniu uczestnicy przemieszczą się pod pomnik-mauzoleum na Kalkówce (ul. Szreńska), gdzie odbędzie się dalsza część obchodów (w tym modlitwa w intencji pomordowanych i złożenie kwiatów przed pomnikiem).

Zainteresowani przejazdem na Kalkówkę po mszy św. będą mogli bezpłatnie skorzystać z podstawionego na parking przed kościołem autobusu.

W związku z obecną sytuacją epidemiczną, prosimy uczestników uroczystości, aby w kościele oraz w autobusie stosowali maseczki, natomiast w autobusie zajmowali wyłącznie miejsca siedzące.

Organizatorami obchodów 77. rocznicy wydarzeń na Kalkówce są Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie i Urząd Miasta Mława.

KN / KSM