O inwestowaniu i podatkach w teorii i praktyce. Konferencja w Mławie | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

O inwestowaniu i podatkach w teorii i praktyce. Konferencja w Mławie

Urszula Adamczyk / 14 lutego 2024

13 lutego w Miejskim Domu Kultury odbyła się konferencja pod nieco przewrotnym tytułem „Jak inwestować i nie płacić podatków?”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego i Radę Rozwoju Obszaru Gospodarczego Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Przedsiębiorcy, którzy wzięli udział w spotkaniu mogli wysłuchać trzech prelekcji poświęconych innowacjom, zmianom społecznym, pomysłom na biznes czy startupach. O automatyzacji i robotyzacji, jako szansie na rozwój, opowiedział na przykładzie własnej spółki Krzysztof Kamiński, Prezes ALNEA, przewodniczący RROG W-MSSE. Maria Borzym, dyrektor Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego, członkini RROG W-MSEE mówiła o zarządzanej przez siebie jednostce, w kontekście instytucji wspierającej rozwój innowacyjnej gospodarki.
Konferencję zamknął Rafał Laskowski prezes Gatry Polska i członek RROG W-MSEE, który podzielił się swoimi doświadczeniami - osoby inwestującej i korzystającej z możliwości, jakie daje Polska Strefa Inwestycji. 

Miejsce konferencji nie było przypadkowe. Przypomnijmy, że Mława należy do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a burmistrz Sławomir Kowalewski jest członkiem Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego.

UA/KSM