Nominacje w kategorii Trener Roku 2014 | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Nominacje w kategorii Trener Roku 2014

Cezary Lewandowski / 14 stycznia 2015

Do tytułu Trener 2014 Roku działacze sportowi oraz dziennikarze lokalnych mediów zgłosili trzech kandydatów. Prezentowane dyscypliny sportowe to: pływanie, lekkoatletyka oraz piłka nożna. Warto prześledzić dokonania nominowanych trenerów i oddać swój głos.

Michał Chlastosz, Płetwal Mława, pływanie


Swoim entuzjazmem zaraża kolejne pokolenia najmłodszych pływaków. A gdy już złapie kogoś w swoje „sidła", czyni go medalistą mistrzostw Polski. Ta sztuka udała mu się z Andżeliką Łyczek. Wicemistrzostwo Polski w dyscyplinie, którą uprawiają tysiące dzieci, to wyczyn świadcząc o ogromnej klasie nie tylko zawodnika. W kolejce czekają na wejście na szczyt czekają kolejni zawodnicy. Jak często podkreśla najważniejsza jest ciężka praca i cierpliwość. W przypadku Andżeliki przebicie się do ścisłej krajowej zajęło siedem lat.

Adam Fedoruk, MKS Mława, piłka nożna


Jako piłkarz osiągnął w zasadzie wszystko, zdobył mistrzostwo Polski, wystąpił w reprezentacji Polski oraz elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Może ktoś z wychowanków Mławianki pójdzie w jego ślady. Na pewno ta idea przyświecała zarządowi klubu z Mławy, kiedy składali trenerowi Fedoruka propozycję pracy. Rundę jesienną prowadzona przez niego drużyna zakończyła ze stratą zaledwie pięć punktów do lidera. Na dodatek triumfowała w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski. Emocji na wiosnę nie zabraknie, Mławianka będzie toczyła boje na dwóch frontach.

Waldemar Łaszczych, KS Zawkrze Mława, lekkoatletyka


Wychowawca wielu mistrzów naszego kraju nie zamiesza odchodzić na emeryturę. Nadal robi to co najlepszego, czyli kolejnych zawodników wprowadza do krajowej czołówki. W minionym sezonie ta sztuka udała się z Rafałem Sulwirskim oraz Oldze Pietrzak. Srebro mistrzostw Polski juniorów to osiągnięcie, które może pozazdrościć Łaszczychowi wielu trenerów. Ale jesteśmy niemal pewni, że nie powiedział ostatniego słowa. Sulwirski może skakać jeszcze dalej, a Pietrzak biegać jeszcze szybciej. A w kolejce na szczyt czeka jeszcze m.in. Przemysław Obłąkowski.

opisy trenerów przygotował - Grzegorz Przybyłowski