Nominacje w kategorii Senior i Weteran 2013 | Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Nominacje w kategorii Senior i Weteran 2013

Cezary Lewandowski / 15 stycznia 2014

To nowa kategoria, która została zaproponowana w bieżącym roku. Pięciu kandydatów reprezentujących pięć dyscyplin sportowych. Seniorzy i Weterani czekają na Wasze głosy!

C1 Bartosz Grędziński – Stowarzyszenie Sportowo- Rekreacyjne Tempo Mława kolarstwo

Jako aktywny członek stowarzyszenia „Tempo Mława” od 4 lat samodzielnie trenuje  kolarstwo górskie. Rok 2012 był rokiem pierwszych poważnych sukcesów. W 2013 roku wystartował ponad 25 razy w ogólnopolskich zawodach. Merida Mazovia MTB Maraton to największy cykl maratonów w Polsce  (15 etapów), podczas których  stanął 10 razy podium co dało  mu III miejsce w kategorii  M2 (21-30 lat),  VI miejsce w kategorii  Open (ponad 1000 zawodników) oraz   IV miejsce w premii górskiej Ligi Auto Land. W zawodach  Northec MTB Zima, jedynej  edycji zimowych maratonów w Polsce 3 razy triumfował na podium, w tym dwa razy zwyciężył. W konsekwencji zajął I miejsce Open i w kategorii  M2 na dystansie Fit (na ponad 250 zawodników). W Mistrzostwach Polski XCM 2013 w Obiszowie Bartosz zajął II miejsce w kategorii Amator Elita Mężczyzn. Inne lokalne wyścigi w których wziął udział to  Memoriał Bercika w Markach, Złoty Pierścień Mławy.

C2 Łukasz Wójcik – Uczniowski Klub Judo Siódemka, judo

Zawodnik KS Judo Siódemka.  Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego  w Mławie. Obecnie student Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Od 10 lat aktywnie uczestniczy w zawodach sportowych judo, reprezentując nasz klub na turniejach regionalnych i ogólnopolskich. W 2013 roku zdobył we Wrocławiu tytuł wicemistrza Polski Akademickiego Związku Sportowego z Wrocławia w kategorii  wagowej  do 66 kg.  Wygrał Ogólnopolski Turniej Judo Seniorów w Skaryszewie. Zdobywa medale w ligach akademickich np mistrzostwach akademickich  Warszawy czy Mazowsza. Jest posiadaczem stopnia mistrzowskiego 1 DAN.

C3 Bolesław Mąka – wyciskanie ciężarów

Mławski przedsiębiorca w 2012 roku  reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Weteranów 60+, które odbyły się w Denver. Został wtedy wicemistrzem świata w wyciskaniu sztangi na ławeczce. Jego rekord życiowy to 145 kg i taki właśnie wynik osiągnął w USA. Swój sukces powtórzył i w 2013 roku. Wystartował w mistrzostwach świata weteranów w czeskiej Pradze. Spośród 32 uczestników zajął drugie miejsce z wynikiem 137 kg (słabszy wynik spowodowany był urazem, którego nabawił się na początku zawodów). Wyprzedził go zawodnik z Litwy, który wycisnął 142 kg.  Kolejne tegoroczne mistrzostwa to czempionat europejski. I tam obniósł sukces – w Bułgarii „wycisnął” brązowy medal, zdobywając tytuł Wicemistrza  Europy weteranów w wyciskaniu sztangi na ławeczce.

C4 Edward Staniszewski – biegi długodystansowe

W 2013 nasz mławski senior długodystansowiec wziął udział w  6 półmaratonach  oraz Maratonie Warszawskim. W swojej kategorii wiekowej w Grudziądzu,  Unisławiu, Radzyminie oraz Olsztynie zajął III miejsca.  W Warszawie w półmaratonie był  piąty, natomiast w Sochaczewie  - czwarty.

W biegu na 15 km oraz na 10 km w Ciechanowie zajął  I miejsca.  W 35. Maratonie Warszawskim w swojej kategorii wiekowej na 42 km 195 m zajął VIII miejsce. Do tej pory Pan Edward przebiegł 49 maratonów. Trenuje także  mławskie  szczypiornistki, które pod Jego pod okiem w 2013 roku wywalczyły awans do I Ligii Mazowieckiej zajmując tam VII miejsce.

C5 Alfred Jóźwiak – Klub Sportowy "Zawkrze Mława", lekkoatletyka

Senior lekkoatleta, biegacz. W Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów w Spale  Alfred Jóźwiak wywalczył rekord Polski weteranów w biegu w kategorii 70+ na 60 metrów  (z czasem 8,96) ,  oraz 200 metrów (czas 32,25). Natomiast na Mistrzostwach Polski Weteranów w Toruniu organizowanych przez Polski Związek Weteranów Lekkiej Atletyki zajął I miejsce na 100 m z czasem 14,88.