Nominacje w kategorii Junior Młodszy i Junior 2017 | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Nominacje w kategorii Junior Młodszy i Junior 2017

Cezary Lewandowski / 15 lutego 2018

Siedem nominacji w różnych dyscyplinach sportowych prezentują finaliści nominowani w kategorii Junior Młodszy i Junior 2017 roku. Są wśród nich - tancerze, piłkarz, zawodnicy sztuk walki, pływacy. Prestiżowe tytuły Sportowców 2017 Roku zostaną wręczone podczas uroczystej Gali Sportu w sali kina MDK, która odbędzie się 12 marca.

B 1

Bartosz Bojarski i Katarzyna Rychlica

Klub Sportowy Elite Dance Mława


Bartosz i Katarzyna tańczą ze sobą dopiero kilka miesięcy. Największym sukcesem tej pary
w 2017 roku to Turniej o Puchar prof. Mariana Wieczystego. Para z mławskiego klubu rywalizowała w tańcach standardowych w grupie wiekowej pow. 15 lat w klasie tanecznej „B", gdzie na 49 par zakwalifikowali się do sześcioosobowego finału. Bartosz jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie. Katarzyna jest uczennicą X liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Warszawie. Mimo odległości jaka jest między Mławą, a Warszawą Bartosz z Kasią trenują każdego dnia.

 

B 2

Maciej Hinburg

MKS Mławianka Mława


Maciej z zespołem Mławianki Mława zajął 3 miejsce w I Lidze Wojewódzkiej B 2 Juniorów Młodszych Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Jest liderem zespołu juniorów. W całym sezonie zdobył 12 goli i został czołowym strzelcem rozgrywek I Ligi Wojewódzkiej. Dzięki jego bramkom zespół ukończył rozgrywki na podium. Wzorowa postawa i umiejętności sprawiły, że Maciej jest zawodnikiem, którym interesują się trenerzy innych klubów.

 

B 3

Paweł Kacper Jaworski

Husaria Mława, Centrum Sportów Walki


Paweł jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników w Brazylijskim Jiu Jitusu młodego pokolenia w teamie Husarii. Występuje w zawodach szczebla międzynarodowego oraz ogólnopolskiego. Na Międzynarodowym Turnieju w Brazylijskim Jiu Jitsu Ne-Waza Paweł wygrał wszystkie walki przed czasem zdobywając 2 złote medale. Kolejnym sukces to zloty medal w Mistrzostwach Polski Grapplingu Ne-Waza oraz 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Wschodniej Brazylijskim Jiu Jitsu Jakubów.

 

B 4

Andżelika Łyczek

Klub Pływacki Płetwal Mława


Andżelika od 2007 roku jest zawodniczką Klubu Sportowego Płetwal Mława. Jest zawodniczką systematyczną, pracowitą oraz wytrwałą. Dzięki ciężkiej pracy osiąga wysokie wyniki sportowe. Andżelika  jest w kadrze Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego oraz w Kadrze Polski Juniorów. Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Mistrzostwa Polski 17-18 lat w pływaniu zajęła 8 miejsce szczebla centralnego. Medalistka Mistrzostw Polski w Pływaniu 16 lat (3 miejsce), oraz 2 miejsce w Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Olsztyna. 

 

B 5

Kacper Marciniak

Akademia Sztuk Walk SENSHI


Kacper to zawodnik trenujący Taekwondo w klubie SENSHI. Jest osobą skromną i zawsze gotową do pracy. Największymi sukcesami sportowymi Kacpra to start w Pucharze Europy w Kickboxingu organizowanego przez Polską Federację Kickboxingu, gdzie zajął trzecie miejsce. Na Mistrzostwach Polski Taekwondo ITF zajął również trzecie miejsce, natomiast w Otwartych Mistrzostwach Mazowsza stawał na najniższym stopniu podium.

 

B 6

Katarzyna Siemianowska

Akademia Sztuk Walk SENSHI


Kasia jest zawodniczką klubu SENSHI, gdzie trenuje Kickboxing od dwóch lat. Swoją karierę sportową rozpoczęła od zawodów Taekwondo ITF na szczeblu wojewódzkim, gdzie trzy razy zdobywała brązowe medale. Jej największym sukcesem są występy w Pucharze Europy
w Kickboxingu organizowanym przez Polską Federację Kickboxingu, gdzie zdobyła dwa brązowe medale. Jest ambitną zawodniczką, przed którą jeszcze wiele sukcesów

 

B 7

Jakub Szczepański

Klub Pływacki Płetwal Mława


Kuba w 2017 roku został Finalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 15 lat, zdobył XII miejsce. Natomiast w Otwartych Mistrzostwach Okręgu Warszawsko Mazowieckiego sięgnął po srebro. Również drugie miejsce na dystansie 50 m oraz trzecie na 200 w stylu klasycznym zajął na Międzynarodowych Zawodach o Puchar Prezydenta Olsztyna. Kuba pływa w klubie od 2007 roku i cały czas utrzymuje się w krajowej czołówce pływaków w swoim roczniku. Jego ulubionym stylem jest styl klasyczny i jak widać, właśnie w tym stylu osiąga największe rezultaty.