Nominacje w kategorii Drużyna Roku 2014 | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Nominacje w kategorii Drużyna Roku 2014

Cezary Lewandowski / 14 stycznia 2015

Piłka ręczna i piłka nożna orlików i seniorów to dyscypliny sportowe zgłoszone do rywalizacji w kategorii Drużyna 2014 Roku. Statuetkę podczas Gali Sportu odbierze tylko jedna najlepsza, zdaniem Rady Sportu, dziennikarzy oraz kibiców głosujących on-line, drużyna. Głosujmy!

 

 

Drużyna piłki ręcznej, Gimnazjum nr 1 Mława


 Po raz drugi w historii szkoły zespół szczypiornistek sięgnął po brązowy medal Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. To wydarzenie łączy nie tylko osoba trenerki Katarzyny Próchniak. Medale zawisły m.in. na szyi Katarzyny Tabakowskiej i Marleny Kuckiej.  W minionym sezonie pałeczki przejęły od nich młodsze siostry, Weronika i Katarzyna. Trzy dziewczęta otrzymywały regularnie do kadry Mazowsza. Katarzyna Kucka wzięła udział nawet w finałowych zawodach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Szkolnej, zajmując siódme miejsce.

 

Drużyna piłki nożnej z rocznika 2004, MKS Mławianka Mława


 Solidnie zapracowała na miano najbardziej utytułowanej drużyny Akademii Piłkarskiej Mławianki. W efektownym stylu wygrała swoją grupę eliminacyjną, a potem w turnieju finałowym sięgnęła po prymat w Ciechanowsko-Ostrołęckim Okręgowym Związku Piłki Nożnej. Podpieczeni Marcina Grabowskiego byli regularnie powoływanie do kadry okręgu. W jej szeregach pokazali się z bardzo dobrej strony podczas Mazowieckiego przeglądu kadr. Marcel Malinowski odebrał nawet statuetkę dla najlepszego bramkarza

 

Drużyna Seniorów, MKS Mławianka Mława


 W Pucharze Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej drużyna seniorów Mławianki Mława zielono – białych zdobyła I miejsce

W drodze do finału zielono – biali pokonali Kryształ Glinojeck 7:0, MKS Przasnysz 0:0 (3:1 w karnych), Błękitni Raciąż 3:2, KS CK Troszyn 3:1.

Prowadzona przez trenera Adama Fedoruka drużyna Mławianki Mława dobrze spisuje się także w rozgrywkach ligowych (IV liga, grupa Północ). Po rundzie jesiennej do lidera rozgrywek traci zaledwie 5 pkt i ma realne szanse na awans do III ligi.

opisy drużyn przygotował  - Grzegorz Przybyłowski