Nominacja w kategorii Trener Roku 2017 | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Nominacja w kategorii Trener Roku 2017

Cezary Lewandowski / 15 lutego 2018

Do tytułu Trener 2017 Roku zgłoszono czterech kandydatów. Prezentowane dyscypliny sportowe to: pływanie, piłka nożna, lekkoatletyka oraz sztuki walki. Zachęcamy do prześledzenia dokonań nominowanych trenerów i oddajmy swój głos!

T 1

Michał Chlastosz

Klub Pływacki Płetwal Mława


Michał jest trenerem pływania II stopnia. Od lat gromadzi wokół siebie miłośników pływania wśród dzieci i młodzieży. Jak sam mówi jest dla nich trenerem, a nie „treserem", chociaż potrafi dać w kość. Dzięki Michałowi sukcesy odnoszą między innymi Andżelika Łyczek, Jakub Szczepański oraz wielu innych utalentowanych zawodników klubu pływackiego. Największym trenera sukcesem jest zdobycie przez Andżelikę Łyczek 3 miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów na szczeblu centralnym oraz powołanie Andżeliki do Kadry Polski Juniorów.

 

T 2

Andrzej Karpiński

Miejski Klub Sportowy Mławianka Mława


To wieloletni zawodnik klubu MKS Mławianka Mława, a także występujący na boiskach Ligi Szwajcarskiej, król strzelców III i IV ligi. Obecnie jest trenerem z licencją UEFA B Mławianki Mława. Obecnie zespół rocznika 2001 prowadzony przez Andrzeja Karpińskiego od trzech lat występuje w I Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych B 2. W sezonie 2017 doprowadził zespół do zajęcia 3 miejsca w  I Lidze Wojewódzkiej. Wielu wychowanków trenera z powodzeniem występuje w innych kubach takich jak: Polonia Warszawa, Legionovia Legionowo.

 

T 3

Krzysztof Koziatek

Mazowiecka Akademia Lekkotletyczna/Mławski Klub Lekkiej Atletyki MAL-MKLA Mława


Były lekkoatleta (400 metrowiec), obecnie Instruktor Lekkiej Atletyki PZLA. W Akademii zajmuje się szkoleniem początkowym w klasach IV-VI z zakresu lekkiej atletyki i obecnie prowadzi grupę młodzików. Po dwuletnim okresie szkolenia jego wychowankowie zdecydowanie poprawili swoje rekordy życiowe w wielu konkurencjach. Do najlepszych jego zawodników należą, liczący się już na szczeblu wojewódzkim, regionalnym, a nawet ogólnopolskim: Patryk Bedra i Konrad Kuciński, natomiast do wyróżniających się należą: Szymon Gorlewski, Igor Granoszewski, Paulina Lis, Zuzanna Rzeplińska, Aleksandra Mieszanek, Maja Chlastosz, Paweł Kędzierski, Kacper Michalski.

 

T 4

Artur Możdżonek

Akademia Sztuk Walki SENSHI


Artur Możdżonek od początku istnienia klubu jest w nim instruktorem Taekwondo oraz Kickboxingu. W 2017 roku jego zawodnicy sukcesywnie z każdych zawodów wracali z medalami. Największymi osiągnięciami jakimi może się pochwalić w 2017 to: Organizacja II Turnieju Sztuk Waki Senshi Cup, Udany występ zawodników na Mistrzostwach Polski Taekwondo ITF w Halinowie – 9 medali, Organizacja Otwartych Mistrzostw Mazowsza w Taekwondo ITF w Morawach, gdzie zawodnicy Senshi zdobyli aż 40 medali zdobywając tym samym 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Zdobycie przez zawodnika Klubu Adama Cichockiego v – ce Mistrzostwa Świata w Kickboxingu w Atenach oraz wyjazd na Puchar Europy w Kickboxingu do Tarczyna, gdzie drużyna Artur Możdżonek zdobyła 8 medali.