Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Najbliższe wydarzenia w  naszym mieście

Magdalena Grzywacz / 20 maja 2022

Sport, kino, warsztaty plastyczne i… teatr! Co w Mławie będzie się działo w najbliższych dniach?

Miłośnicy piłki nożnej  zarówno w piątek, jak i w sobotę będę mieć szansę pokibicować na żywo. W piątek o 14.30 na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Mławie odbędzie się mecz między uczniami tej placówkami a młodymi Ukraińcami – uchodźcami, którzy mieszkają w hali szkoły.

A już w sobotę MKS Mławianka Mława zaprasza na mecz o mistrzostwo IV ligi mazowieckiej. Nasza drużyna zagra ze Świtem Staroźreby. Spotkanie rozpocznie się o 17.00 na sztucznym boisku na stadionie MOSiR. Trzymamy kciuki!

Miłośnikom aktywnego spędzania czasu przypominamy, że w każdą sobotę o 9.00 przy pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczynają się zajęcia nordic walking. Spacer ścieżkami mławskiego lasu to doskonały sposób na rozpoczęcie dnia oraz zadbanie o zdrowie i kondycję.

Dobrze pamiętać, że również w sobotę bezpłatnie można zwiedzać Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Placówka tego dnia jest otwarta od 8.00 do 15.00. Warto się wybrać i zobaczyć odnowione wystawy. Część eksponatów, tych szczególnie dobrze znanych mławianom, prezentuje się od niedawna w zmienionej odsłonie. Zachęcamy do sprawdzenia! Co więcej, jak zawsze w soboty, od 11.00 do 13.00 w muzeum odbywają się bezpłatne warsztaty poświęcone sztuce, dedykowane dzieciom w wieku od 8 do 12 lat. Tym razem najmłodsi dowiedzą się więcej na temat portretów, spróbują również sami coś naszkicować.

Kino Kosmos od piątku do niedzieli zaprasza na trzy seanse. O 15.00 coś dla najmłodszych – animacja „Nawet myszy idą do nieba”. W weekend trochę czasu powinni też zarezerwować sobie miłośnicy hiszpańskiego kina. O 17.00 Kosmos  zaprasza na komedię „Boscy” z Penelopą Cruz i Antonim Banderasem w głównych rolach. A o 19.00 polski film, również z gwiazdorską obsadą – „Fucking Bornholm” z Agnieszką Grochowską, Grzegorzem Damięckim i Maciejem Stuhrem.

A w poniedziałek na scenie kina odbędzie się spektakl teatralny!  „Prezent urodzinowy” to sztuka, w której zobaczymy plejadę gwiazd, m.in. Annę Samusionek, Sławomira Packa, Kaję Paschalską czy Aleksandrę Szwed. Bilety na to wydarzenie do nabycia w kasie kina Kosmos.

W czwartek, 26 maja, Miejska Biblioteka Publiczna  zaprasza do parku. Od 14.00 do 18.00 będzie można spotkać w nim postaci z książek Bolesława Prusa. Będzie można również zrobić zdjęcie z samym Prusem i zagrać w towarzyski flirt. To wydarzenie to jeden z elementów większego projektu realizowanego przez bibliotekę, pod nazwą  „Wszystkie światy Bolesława Prusa”.

Tego samego dnia w Miejskim Domu Kultury, o 17.00 odbędzie się koncert z okazji Dnia Matki. Na scenie kina zaprezentują się grupy artystyczne biorące udział w zajęciach domu kultury. Zapraszamy nie tylko mamy!