Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Nagrody dla młodych artystów i spotkanie z Mikołajem

Krzysztof Napierski / 08 grudnia 2022

To był wyjątkowy i radosny wieczór. Nie mogło być inaczej – w końcu to imieniny Mikołaja oraz związany z nimi zwyczaj mikołajek, bardzo lubiany przez najmłodszych. Miasto Mława jak co roku przygotowało dla dzieci Mikołajki Miejskie, podczas których zapalono lampki na choince w rynku, a Mikołaj rozdawał maluchom słodkie upominki. Chwilę wcześniej burmistrz Mławy nagrodził zwycięzców konkursu plastycznego.

W sali na piętrze Miejskiego Domu Kultury w Mławie nagrody i gratulacje od Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego odbierali zwycięzcy i zdobywcy wyróżnień tegorocznej edycji konkursu plastycznego „Świąteczna kartka od Burmistrza”. Przypomnijmy – kartki zaprojektowane przez ośmiorga laureatów będą wydrukowane w kilkudziesięciu egzemplarzach każda i wysłane ze świątecznymi życzeniami Burmistrza Miasta Mława, Przewodniczącego Rady Miasta Mława i mieszkańców do miast partnerskich oraz instytucji, organizacji, firm i jednostek współpracujących z miastem. Pełną listę laureatów i wyróżnionych autorów można znaleźć TUTAJ, natomiast wideorelację z wydarzenia – obejrzeć na profilu facebookowym Miasto Mława.

Tłoczno zrobiło się tego wieczoru przy choince na Starym Rynku, gdzie dzieci oczekiwały przybycia Mikołaja. Najpierw jednak zapalono lampki na drzewku – wszyscy odliczali do tego wyjątkowego momentu razem z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim, jego zastępcą Szymonem Zejerem, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Edytą Suszek oraz przesympatycznymi Śnieżynkami. A gdy wreszcie na schodach ratusza pojawił się Mikołaj – radości nie było końca. Podobnie jak długiej kolejki, jaka się do niego ustawiła w oczekiwaniu na słodkie prezenty ufundowane przez firmę LG Electronics Mława. Świąteczną atmosferę znakomicie budował dziewczęcy kwartet z Miejskiego Domu Kultury. To był piękny i wesoły wieczór!

KN / KSM