Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

„Na dwóch krańcach świata” – wernisaż w „Trzynastce”

Krzysztof Napierski / 11 maja 2022

Galeria „13” i Ciechanowski Klub Fotograficzny zapraszają na otwarcie wystawy Ewy Stangrodzkiej pt. „Na dwóch krańcach świata”, który odbędzie się w piątek 13 maja 2022 r. o godzinie 18:00 w siedzibie galerii mieszczącej się w Centrum Medycznym w Mławie przy ul. Żwirki 26.

Wystawa liczy ponad 50 fotogramów ukazujących cząstkę przyrody dwóch krajów: USA i Polski – ziemi ciechanowskiej. Autorka poprzez swoje zdjęcia udowadnia, że mazowieckie krajobrazy i przyroda wcale nie są gorsze od amerykańskich, warte także pokazywania.

Ewa Stangrodzka-Kozłowska, ciechanowianka, poetka, dziennikarz Tygodnika Ciechanowskiego i Mazowieckiego. Przewodnik turystyczny po Ciechanowie i Opinogórze, Mazowszu, Warmii i Mazurach oraz Świętokrzyskiem. Pilot wycieczek krajowych i zagranicznych z językiem niemieckim oraz instruktor przewodnictwa. Członek zarządów Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej i Oddziału Ciechanowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich. Inicjatorka powołania w 2007 roku Ciechanowskiego Oddziału SAP, prezes kadencji 2007-2012. Współautorka przewodnika po północnym Mazowszu „Są takie miejsca” i autorka dwóch tomików poezji „Kamień czasu” i „Siedem Łez” oraz licznych wierszy w almanachach i zbiorach poezji.

Jej utwory poetyckie tłumaczono na języki węgierski i niemiecki. Jest laureatką wielu konkursów poetyckich. W 2017 roku otrzymała Literacką Nagrodę im. Stefana Żeromskiego, a w 2019 – nagrodę im. Bolesława Prusa, obie przyznawane przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Autorów Polskich. Bierze udział w poetyckich spotkaniach autorskich, prowadzi lekcje i spotkania regionalne w szkołach i muzeach. Podróżuje z pasją i fotografuje. Uczestniczy w plenerach i wystawach fotograficznych.

W czasie spotkania będziemy mogli poznać osiągnięcia i dokonania pani Ewy – te artystyczne i zawodowe. Posłuchamy jej wierszy w wykonaniu Krzysztofa Bieńkowskiego z Płocka, zaś o stronę muzyczną zadba ciechanowska piosenkarka Joanna Kiszkurno, która zaprezentuje się w repertuarze rozrywkowym. Nie zabraknie także konkursów, słodkiego poczęstunku i lampki szampana.

Wystawę można oglądać do 10 czerwca 2022 r.

Zaprasza i szczególnie poleca Janusz Dębski – opiekun Galerii „13”.

Miejsce przyjazne kulturze i ludziom.

Więcej zdjęć na profilu facebookowym M Miasto Mława.

JD