Mławianki wygrały udział w festiwalu Campus | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Mławianki wygrały udział w festiwalu Campus

Urszula Adamczyk / 05 lipca 2024

Mławianki Kinga Ryska  i Patrycja Ryska wygrały udział w festiwalu Campus Polska Przyszłości. Zaproszenia na to wydarzenia wręczył im poseł Adam Krzemiński w towarzystwie burmistrza Piotra Jankowskiego i przewodniczącego rady miasta Filipa Kowalczyka. Gratulujemy!

Campus to festiwal społeczny, adresowany do młodych ludzi. Jego uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w licznych panelach dyskusyjnych, spotkaniach z ekspertami czy debatach na temat przyszłości kraju. Chęć udziału w wydarzeniu zgłosiło ponad 7000 osób, zakwalifikowało się 1300, w tym dwie mławianki. Wydarzenie odbędzie się w Olsztynie w dniach 23-29 sierpnia.

Patrycja jest studentką prawa na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Na studiach angażuje się w różnego rodzaju dodatkowe aktywności, jest członkinią Uniwersyteckiej Poradni Prawnej, która służy ludziom w potrzebie. O

Kinga jest tegoroczną maturzystką, absolwentką I LO w Mławie. Najbardziej interesuje się polityką międzynarodową, w szczególności Unią Europejską. Potwierdzają to jej liczne osiągnięcia w ogólnopolskich olimpiadach.