Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Martwa natura w 13

Krzysztof Napierski / 22 listopada 2022

Przedostatnią wystawę prezentowaną w Galerii „13” w tym roku będzie wystawa Nadii Perdion pt. „Martwa natura – szare miraże”. Wernisaż odbędzie się w piątek 25 listopada 2022r. o godzinie 18:00 w siedzibie galerii mieszczącej się w Mławie przy ul. Żwirki 26.

Materiał wystawy liczy 20 dużoformatowych prac przedstawiających martwą naturę i kobiece portrety, wykonanych przez autorkę na kartonie i papierze ołówkiem, farbami akrylowymi i węglem. Jej prace to dzieła od początku do końca przemyślane oraz perfekcyjnie ze szczegółami wykonane.

Nadia Perdion – urodzona i zamieszkała w Mławie absolwentka SP nr 6, obecnie uczennica ZSZ nr 3 o profilu turystyczno-dziennikarskim. Rysuje i maluje od dziecka. Wielokrotnie nagradzana w różnych konkursach plastycznych i nie tylko, na różnych szczeblach. W 2018 r. otrzymała stypendium od burmistrza Sławomira Kowalewskiego, a ostatnio jej okładka i ilustracje zdobią bajki pt. „Malutkowo”. Uwielbia czytać książki i co roku pochłania ich mnóstwo. Interesuje się także muzyką. Słucha klasyki z lat 80. i 90. XX wieku, a z polskich zespołów najbardziej ceni Maanam. Ostatnie 6 lat to ciężka praca pod okiem Anny Pietruś-Bral, która ma na celu przygotować ją do studiów na ASP w Toruniu na wydziale konserwacji zabytków.

W czasie wernisażu będzie można bliżej poznać Nadię, jej twórczość i inne osiągniecia. Zaś o oprawę zadba mławski bard Jacek Mianowski, która zaśpiewa utwory muzyki rozrywkowej. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami i słodkiego poczęstunku.

Wystawę można oglądać do 13 grudnia 2022 r.

Nie przegap tego wydarzenia – poleca i zaprasza Janusz Dębski, opiekun Galerii „13”.

Miejsce przyjazne kulturze i ludziom.