Kultura, sport, profilaktyka i… miłość! | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Kultura, sport, profilaktyka i… miłość!

Krzysztof Napierski / 09 lutego 2024

Przed nami inspirujący tydzień w Mławie. Zapowiada się kulturalnie, romantycznie i aktywnie. Cenną wiedzę będzie można zdobyć podczas konferencji dla przedsiębiorców i webinarium dla seniorów, a dobrze się bawić – na strażackim spotkaniu na Starym Rynku. Zapraszamy!

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Padlewskiego w Mławie kupiła za ok. 1,1 mln zł nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. 450 tys. zł otrzymała na ten cel z budżetu Miasta Mława. Uroczysty odbiór wozu zaplanowano na godz. 17:00 w piątek 9 lutego. Wydarzeniu w południowej pierzei Starego Rynku będą towarzyszyły atrakcje dla mieszkańców – szczegóły TUTAJ.

Powiat Mławski oraz Mławska Hala Sportowa zapraszają wszystkich miłośników piłki nożnej na Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Halowej Oldboyów 40+ pod patronatem Starosty Mławskiego Jerzego Rakowskiego. Wydarzenie odbędzie się w Mławskiej Hali Sportowej w sobotę 10 lutego o godz. 13:00. Więcej informacji – TUTAJ.

W niedzielę 11 lutego o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Mławie odbędzie się koncert „Tych lat nie odda nikt”, podczas którego artyści przybliżą twórczość legendarnych kompozytorów i autorów tekstów: Jerzego Petersburskiego, Mariana Hemara, Henryka Warsa i Alfreda Schutza. Zagra zespół Jan Konop Big Band, zaśpiewa Joanna Knitter-Posiewnik. Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne TUTAJ.

Miejski Dom Kultury w Mławie zaprasza na spektakl „Miłosna pułapka” w poniedziałek 12 lutego o godz. 19:00. To komedia romantyczna, która w zaskakujący sposób pokazuje relacje międzyludzkie, a przede wszystkim odwieczną walkę między kobietą i mężczyzną. Stawką jest prawdziwa miłość. Szczegóły – TUTAJ.

Burmistrz Miasta Mława i Rada Rozwoju Obszaru Gospodarczego Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zapraszają na konferencję dla przedsiębiorców „Jak inwestować i nie płacić podatków?” we wtorek 13 lutego 2024 r., o godzinie 11:00, w Sali na dachu Miejskiego Domu Kultury w Mławie. Szczegóły – TUTAJ.

Na wtorek 13 lutego zaplanowano także IX kolejkę DAN-BUD Amatorskiej Ligi Futsalu w Mławskiej Hali Sportowej. Pierwszy mecz – o 19:00. Harmonogram spotkań tego dnia jest dostępny TUTAJ.

W Centrum Usług Społecznych w Mławie przy ul. Joachima Lelewela 7 trwa Zimowa Akademia Seniora. Najbliższe webinarium – „Jak zachować sprawność ruchową po 60 roku życia” – w środę 14 lutego o godz. 11:00. Harmonogram spotkań w ramach akademii jest dostępny TUTAJ.

Tego samego dnia w kinie Kosmos w Mławie odbędzie się Walentynkowy Maraton Filmowy. Na dużym ekranie zostaną wyświetlone dwie polskie komedie romantyczne z gwiazdorską obsadą oraz spektakl „Romeo i Julia” National Theatre w Londynie. Pierwsza projekcja o godz. 16:30. Szczegóły – TUTAJ.

Klub Zgrana Mława zaprasza na Planszówkowe Piątki – cykliczne spotkania w Miejskim Domu Kultury w Mławie dedykowane miłośnikom gier planszowych (pierwsze z nich odbyło się 5 stycznia – na zdj.). Przyjść może każdy, bez względu na wiek, po uprzednim zapisaniu się pod nrem tel. 23 654 35 85 (liczba miejsc ograniczona). Spotkania rozpoczynają się o godz. 17:00.

Do 13 lutego 2024 r. w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie można oglądać wystawę „Słowo w walce o wolność” otwartą w związku z przypadającą 13 grudnia rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Ekspozycja została przygotowana i po raz pierwszy zaprezentowana w grudniu 2021 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie. Jej pomysłodawcą i głównym realizatorem był dyrektor tej placówki Lech Zduńczyk, przed stanem wojennym członek Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, a po jego wprowadzeniu działacz podziemnych struktur i kolporter wydawnictw drugiego obiegu. Więcej informacji – TUTAJ.

Do końca lutego na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie jest do dyspozycji mieszkańców i odwiedzających nasze miasto gości kryte lodowisko. Od poniedziałku do piątku zapraszamy w godzinach 14.00-21.00, w weekendy, dni wolne, ferie i święta od 9.00 do 21.00. Szczegóły – TUTAJ.

Cały czas do wspólnego rekreacyjnego biegania (nie na wyścigi) w ramach spotkań z cyklu „Biegaj w Mławie” zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Treningi są organizowane w soboty o 9:00 na powietrzu lub w obiektach zamkniętych – o miejscu najbliższego spotkania organizatorzy informują TUTAJ. Zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

oprac. KN

il.: Rawpixel