Kolejna firma wspiera Mławiankę Mława | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Kolejna firma wspiera Mławiankę Mława

Urszula Adamczyk / 22 lutego 2024

Mławianka Mława zyskała kolejnego sponsora. To firma Suez, z którą Miasto Mława w 2017 r. nawiązało partnerstwo publiczno-prywatne w zakresie budowy oczyszczalni ścieków i uzdatniania wody.

Współpracy na linii miasto-przedsiębiorstwa-organizacje pozarządowe była poświęcona konferencja prasowa, która odbyła się 22 lutego w Olimpijce, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Organizatorem wydarzenia był burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski. – Mławianka jest najstarszym klubem i prezentuje najwyższy poziom rozgrywek, w związku z tym są potrzeby jeśli chodzi o finanse. Uznałem, że jeśli mam możliwość kontaktu z właścicielami różnych firm na terenie naszego miasta, to zachęcam ich do tego, żeby przeznaczali pieniądze na wsparcie działalności naszych klubów, tym razem Mławianki Mława – mówi burmistrz.  

Symbolicznego przekazania czeku na 50 tys. zł na ręce prezesa Mławianki Marcina Tomczyka dokonali przedstawiciele firmy Suez – Tomasz Strzelecki i Piotr Czarkowski. – Ważne dla nas jest to, że jeśli gdzieś jesteśmy pod kątem biznesowym, to udzielamy się też społecznie, liczy się to, co dajemy od siebie dla mieszkańców. Jest to jeden z elementów kształtowania naszego wizerunku i nasz pomysł na to, żeby gdzieś zaistnieć – mówi Tomasz Strzelecki, dyrektor zarządzający Suez w Polsce.
Prezes Mławianki podkreślał z kolei, że otrzymane środki usprawnią działalność klubu i pozwolą skuteczniej przygotować się do rozpoczynającego się sezonu.
Konferencja była też okazją do opowiedzenia o tym, co dzieje się właśnie w klubie - o rundzie wiosennej drużyny seniorów, o tworzonej sekcji kobiecej i o nowych powołaniach do kadr wychowanków MKS Mławianka Mława.

UA/KSM