Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Już jest sierpniowy numer "Informatora Miejskiego"

Urszula Adamczyk / 12 sierpnia 2022

W najbliższych dniach do skrzynek pocztowych mieszkańców Mławy trafi sierpniowy numer „Informatora Miejskiego”. Jego wersję elektroniczną można pobrać poniżej.

Ten numer to aż 16 stron! Piszemy w nim o przygotowaniach i programie obchodów rocznicy Bitwy pod Mławą i wybuchu II wojny światowej. Zachęcamy do lektury wywiadu z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim, który mówi m.in. o tym, dlaczego pamięć o wydarzeniach sprzed 83 lat jest tak ważna.
W środku gazety znajduje się dodatek (mapa i opis atrakcji) poświęcony Mławskiemu Szlakowi Turystycznemu, którego inauguracja odbędzie się 27 sierpnia.

Mamy też coś specjalnego dla kibiców Mławianki Mława – wkładkę z terminarzem spotkań mławskiego klubu w rozpoczętym sezonie.
Na stronach tego numeru informujemy o inwestycjach, które już prowadzimy lub planujemy przeprowadzić w mieście w najbliższym czasie.
Polecamy rozmowy: z Krzysztofem Jarosem, prezesem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Mławie, który wyjaśnia, dlaczego podwyżki za ciepło będą nieuniknione; z Piotrem Sulewskim, Kierownikiem Referatu ds. Podatków i Opłat w Urzędzie Miasta Mława, który mówi o kontrolach prowadzonych na posesjach, a dotyczących gospodarowania odpadami oraz Krzysztofem Butrynem, dyrektorem MOSiR-u o tym, dlaczego basen w tym roku będzie działał bez technologicznej przerwy.
„Informator miejski” to również, jak zawsze, wiele aktualnych informacji dotyczących miasta i tego, co na jego terenie się dzieje. To Mława tak naprawdę. 
Gazeta wydawana przez Urząd Miasta Mława od maja br. jest miesięcznikiem. Jeśli najnowszy numer nie trafi do Państwa, zapraszamy po bezpłatny egzemplarz do ratusza.
Zachęcamy też do czytania gazety w wersji elektronicznej – poniżej publikujemy ją w pliku do pobrania.

KSM