Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Fabryka LG robi imponujące wrażenie

Magdalena Grzywacz / 25 lutego 2016

LG Electronics Mława zatrudnia blisko 2000 pracowników. Na liniach produkcyjnych powstaje kilkadziesiąt modeli telewizorów, monitorów oraz zestawów audio do samochodów marki Volkswagen. Wychodzące z mławskiej fabryki urządzenia spełniają najwyższe standardy, cieszą się renomą i uznaniem wśród klientów na całym świecie. Władze Miasta Mława, radni miejscy oraz naczelnicy wydziałów UMM gościli tam z wizytą.

- Od samego początku naszej historii tutaj nasza firma starała się o dobre relacje ze społecznością miasta oraz jego władzami.   Ale nigdy jeszcze nie były one tak dobre jak teraz.  Nigdy nie było takiego spotkania jak teraz. Doceniam wasze dobre intencje i ze swej strony zapraszam was wszystkich do odwiedzenia LG.  Termin ustalimy z panem burmistrzem – w ten sposób prezes LGEMA Si Hwan Park zaprosił podczas sesji 31 stycznia br. Radnych Miasta Mława do odwiedzenia zakładu zlokalizowanego na terenie Mławy.

Wizyta odbyła się 17 lutego. Radnych z przewodniczącym Leszkiem Ośliźlokiem na czele oraz burmistrza Sławomira Kowalewskiego i naczelników urzędowych wydziałów powitał prezes  Si Hwan Park wraz z menadżerami, szefami poszczególnych działów i oprowadził po zakładzie.

Zwiedzający zapoznali się technologią produkcji nowoczesnych systemów audio-wizualnych, powstających w Mławie. Zobaczyli w jakich warunkach pracują pracownicy LG, usłyszeli o zmianach i programach innowacyjnych wprowadzanych zgodnie z sugestiami pracowników. Zobaczyli pracę na wszystkich liniach produkcyjnych. Zwiedzili magazyn, biura administracji oraz sektory, w których testowana jest jakość i precyzja wykonanych urządzeń.

 – Cieszę się, że mogliśmy osobiście zobaczyć pracę zakładu. Kilka lat temu, w rozmowie z poprzednim prezesem usłyszałem, że LG Elektronics Mława nie jest firmą koreańską , tylko polską. Dziś, gdy widzę, że szefami działów i wydziałów są mieszkańcy Mławy zrozumiałem jego ideę – powiedział  Sławomir Kowalewski. – Mławska fabryka LG to nie montownia, ale zakład, w którym jest myśl innowacyjna, gdzie testuje i wdraża się nowe rozwiązania. Wszyscy życzymy, aby firma odnosiła dalsze sukcesy – podsumował burmistrz.

  Fabryka LG funkcjonuje w Mławie od 1999 roku. Koreański koncern zainwestował w Mławie 290 mln dolarów. W dzielnicy przemysłowej Mławy zakład LG zajmuje 40 ha. 87 procent produkowanych u nas  telewizorów, monitorów i systemów zintegrowanych audio do samochodów trafia na rynek europejski oraz do Rosji  i  Stanów Zjednoczonych. Każdego roku firma wprowadza nowe produkty i innowacyjne rozwiązanie technologiczne.  W 2015 roku produkcja HE (Home entertainment czyli telewizorów i monitorów) przekroczyła 4,5 miliona sztuk, a zestawów audio - 600 tysięcy.  Produkuje się coraz więcej odbiorników z większą przekątną ekranu (minimum 49-50 cali), maleje natomiast znacząco produkcja odbiorników z małą przekątną (tj. 32 cale).  Konsekwentnie i systematycznie LGEMA przechodzi na najnowsze technologie. W 2014 roku wyprodukowano około pół miliona odbiorników w technologii UHD (z większą rozdzielczością), a w 2016 r. ta produkcja zwiększy się do półtora miliona.  W  marcu firma planuje rozpoczęcie produkcji telewizorów z  dużą przekątną (55-65 cali) w technologii OLED, najnowszej na rynku.  Telewizory LG w tej technologii zostały niedawno w Stanach Zjednoczonych uznane za najnowocześniejsze telewizory na świecie ( ranking "USA Today").

Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowa UMM