Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Dzień Dziecka w parku miejskim

Wioletta Mikucińska / 06 czerwca 2022

Za nami Miejski Dzień Dziecka. Niewątpliwie park miejski w tym dniu stał się centrum rozrywki. Zachwycał różnorodnością kolorów i emanował radością najmłodszych. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. A było z czego wybierać!

Udostępnione zostały wozy strażackie, wojskowe i policyjne. Chętni mogli je obejrzeć oraz wejść do środka. Wielokrotnie uruchamiane syreny i klaksony świadczyły o ogromnym zainteresowaniu ze strony najmłodszych. Przedstawiciele w/w służb uczyli jak udzielić pierwszej pomocy czy zachować się  podczas pożaru.

Po obu stronach alei głównej parku rozstawiono namioty, w których przygotowano różne atrakcje i konkursy z nagrodami. Dzieci mogły stworzyć swoją własną przypinkę, narysować rysunek związany z obchodami Dnia Dziecka, pomalować twarz, pokolorować kartonowy budynek ratusza czy namalować obraz na wystawionych sztalugach. Oprócz zajęć manualnych, było również mnóstwo zabaw zachęcających do aktywności fizycznej. Chętni mogli pograć w piłkę nożną, pojeździć na gokartach, puszczać bańki mydlane, skorzystać z dmuchanych zamków i poskakać na trampolinie. Wiele radości dostarczała też zabawa w ogromnej kuli. W trakcie tych wszystkich zajęć można było odpocząć na leżakach i poduszkach porozkładanych na trawie lub zjeść serwowaną przez strażaków grochówkę. 

Życiem tętniła także estrada. Przez cały dzień odbywały się na niej występy i pokazy zarówno taneczne, wokalne jak i sztuk walki. Na koniec obchodów odbyło się uroczyste ślubowanie Ochotniczej Straży Pożarnej oraz wręczenie przez Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego nagród laureatom konkursu ogłoszonego z okazji obchodów 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej. 

Niedzielne obchody zapoczątkowały cykl imprez letnich, które już od następnego weekendu będą umilać nam popołudnia i wieczory w parku, przy muzyce znanych i lubianych artystów.

Podmioty zaangażowane w organizację Miejskiego Dnia Dziecka: Miejski Dom Kultury w Mławie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Komenda Powiatowa Policji w Mławie, Ochotnicza i Państwowa Straż Pożarna w Mławie, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, Straż Miejska, Urząd Miasta Mława – Profilaktyka, Nadleśnictwo Dwukoły, Archiwum Państwowe, Dzienny Dom Seniora plus, Akademickie Centrum Kształcenia, Hufiec Pracy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Laboratorium Przygody, Harcerze Związku Harcerstwa Polskiego, Fundacja „Zawkrzanie”, Szkoła Podstawowa nr 3, Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 3, Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 4, Klub Gromowscy, Zespół Placówek Oświatowych nr 1, Szkoła Podstawowa nr 7, Zespół Placówek Oświatowych nr 2, Katolicka Szkoła Podstawowa, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 6, artyści i twórcy z Ukrainy w ramach programu przystań Św. Mikołaja realizowanego przez MDK, 11. Pułk Artylerii.

Więcej zdjęć na profilu facebookowym Miasto Mława.

WM/KSM

fot. Wioletta Mikucińska