Co mławianom w duszach gra? Rock’n’roll i białe święta! | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Co mławianom w duszach gra? Rock’n’roll i białe święta!

admin_vobacom / 01 grudnia 2023

Premierowy przejazd nową drogą, świąteczna atmosfera w Ogrodzie świateł i na Miejskich Mikołajkach, rockowe klimaty i stare kino z muzyką na żywo w domu kultury oraz solidna dawka zdrowego ruchu – wszystko to czeka nas w najbliższych dniach w Mławie!

W piątek 1 grudnia o godz. 12:00 oficjalnie zostanie oddany do użytku ostatni odcinek Alei św. Wojciecha, która była budowana etapami od 2017 r. Tego dnia organizujemy pierwszy przejazd całą aleją – chętni będą mogli skorzystać ze specjalnego i jedynego takiego kursu autobusu MKM-ki! Spotykamy się w południe przy rondzie na skrzyżowaniu ul. Zabrody i Alei św. Wojciecha (rondo Unii Europejskiej). Po krótkiej uroczystości autobus zabierze pasażerów na przejazd od skrzyżowania nowej drogi z ulicą Kościuszki, wróci przez miasto i wjedzie na aleję od strony starej „Siódemki”, kończąc kurs również przy rondzie. Więcej informacji – TUTAJ.

Wszyscy kochamy świąteczne iluminacje, dlatego w tym roku przygotowaliśmy dla mieszkańców Mławy wyjątkowe miejsce – Ogród świateł. Tym ogrodem od 1 grudnia br. do połowy stycznia 2024 r. stanie się park miejski. Uroczyste rozpalanie wszystkich świateł planujemy 1 grudnia o 16.00. Zapraszamy! Więcej informacji – TUTAJ.

W sobotę 2 grudnia w nowym budynku kina Kosmos w Mławie odbędzie się XIX Ogólnopolski Festiwal Muzyki Młodzieżowej ROCKOWANIA. Częścią kluczową festiwalu jest Przegląd Zespołów Muzycznych – konkurs dla bandów będących przed debiutem płytowym i grających autorskie kompozycje utrzymane w klimacie rocka. W tym roku w pierwszym etapie konkursu wzięło udział 16 zespołów. Zgłoszenie napływały z całej Polski. Obrady jury, które prowadzili Dariusz Skowroński i Jarosław Stokowski, pozwoliły na wyłonienie siedmiu najlepszych kapel, które 2 grudnia od godziny 13:00 będą walczyć o laury w finale konkursu. Będą to: AYAHUASCA (Kielce), DAMNED SOULS (Płock), KOP (Ciechanów), OSYDA (Suwałki), TABULA RASA (Warszawa), TOMIGAN (Toruń) i TRACKSTONE (Tarnowskie Góry). Ogłoszenie wyników nastąpi o godz. 20:00. Na zakończanie festiwalu zaplanowano koncert Damiana Ukeje z zespołem.

Przypominamy, że z okazji zbliżających się Rockowań w Galerii Foyer Miejskiego Domu Kultury do 2 grudnia można oglądać wystawę „Muzycy okiem Benedykta Dalki”. Rysunki wykonane cienkopisem kreślarskim przedstawiają członków znanych zespołów rockowych.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie zaprasza dzieci ze szkół podstawowych z Mławy oraz powiatu mławskiego na Mikołajkowe Zawody Pływackie, które odbędą się we wtorek 5 grudnia. Zgłoszenia są przyjmowane do 1 grudnia pod adresem e-mail: mosiratmosir [dot] mlawa [dot] pl. Komunikat organizacyjny i formularz listy zgłoszeniowej można pobrać TUTAJ.

W środę 6 grudnia zapraszamy na Mikołajki Miejskie. Spotykamy się o godz. 17:00 na Starym Rynku, by wspólnie odpalić lampki na miejskiej choince. Następnie w sali kina Kosmos zostanie wystawiony spektakl teatralny z Panem Sprężynką, a z dziećmi spotka się Mikołaj.

W sobotę 9 grudnia o godz. 17:00 kino Kosmos zaprasza na pokazy niemych filmów Charliego Chaplina. Prezentacja dzieł komika odbędzie się z udziałem Orkiestry Ludwika Sarskiego – dwóch instrumentalistów Damiana Szymczaka i Piotra Tomali, którzy zagrają na żywo do wyświetlanych produkcji „Charlie Strażakiem” i „Charlie się żeni”. Więcej informacji – TUTAJ.

Cały czas do wspólnego rekreacyjnego biegania (nie na wyścigi) w ramach spotkań z cyklu „Biegaj w Mławie” zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Treningi są organizowane w soboty o 9:00 na powietrzu lub w obiektach zamkniętych – o miejscu najbliższego spotkania organizatorzy informują TUTAJ. Zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

oprac. KN

fot.: Urszula Adamczyk