Choinka po świętach – co z nią zrobić? | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Choinka po świętach – co z nią zrobić?

Elżbieta Zembrzuska / 05 stycznia 2023

Jutro zawitają Trzej Królowie – to ten czas, kiedy wielu z nas zastanawia się już, co zrobić z żywą choinką, która w świąteczno-noworocznym okresie przyozdabiała nasz dom bądź mieszkanie.

W latach 2021 i 2022 były zorganizowane oddzielne odbiory odpadów w postaci zużytych drzewek świątecznych. W latach 2023 – 2024 w ramach nowej umowy  zawartej w przedmiocie odbierania i zagospodarowania odpadów Miasto, mając na względzie inflację i rosnące koszty, nie zaplanowało takich odrębnych, dodatkowych odbiorów.

Jednocześnie w nowej umowie dodano zapisy gwarantujące, że podmiot odbierający odpady komunalne odbierze zużyte drzewka świąteczne bez spełnienia wymagania ich uprzedniego rozdrobnienia i umieszczenia w worku lub pojemniku wraz z bioodpadami.

Prosimy zatem o wystawianie choinek do odbioru w całości (bez rozdrabniania) w terminach odbioru bioodpadów wyznaczonych w harmonogramach.

Uwaga! Dla budynków jednorodzinnych w styczniu br. jest wyznaczony tylko jeden termin odbioru bioodpadów dla każdego z rejonów, dla budynków wielolokalowych – bez względu na ich położenie (ulicę) są dwa terminy odbioru bioodpadów: 11 i 25 stycznia.

Jeśli za długo trzeba czekać, albo przeoczy się termin to jest alternatywa - można zawieźć choinkę do PSZOK i tam ją przekazać.