Blisko 2 500 osób odwiedziło w weekend kino Kosmos! | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Blisko 2 500 osób odwiedziło w weekend kino Kosmos!

Urszula Adamczyk / 23 października 2023

Po remoncie i przebudowie kino Kosmos w Mławie zostało ponownie otwarte! W piątek 21 października odbyła się uroczysta gala i pierwszy pokaz filmowy dla szerszej publiczności.

Z kolei w sobotę Miejski Dom Kultury zaprosił mławian na cztery pokazy magii na kinowej scenie. Wydarzenie było bezpłatne i zgromadziło w sumie blisko 1000 osób – głównie najmłodszych mieszkańców naszego miasta i ich rodziców.

Filmowe premiery
Tego samego dnia podczas dwóch seansów filmowych –„Święta ognia” i „Teściów 2” – kinowa widownia była pełna. A dodajmy, że może pomieścić 246 osób. Podobnie było w niedzielę, tym razem na trzech pokazach – do sobotniego repertuaru dodano wyczekiwany przez dzieci „Psi patrol: wielki film”.
W tym tygodniu będzie można obejrzeć nadal „Psi patrol” i „Święto ognia” oraz „Zieloną granicę”. Od piątku 27 października pojawi się również premierowy tytuł „Miało cię nie być”. A już 31 października MDK zaplanował Noc Horrorów – maraton filmowy. Start o godz. 18.00. Będzie można zobaczyć „Elevator Game”, „Wkrocz w ciemność” i „Mów do mnie”.Cały repertuar znajduje się TUTAJ. Na tej stronie można również kupić bilety.

Spektakle, stand-up i spotkanie autorskie
27 października Burmistrz Miasta Mława zaprasza do nowej Sali na Dachu na promocję książki „Stulecie Mławianki 1923-2023” Janusza Grochowskiego.
Z kolei 30 października o 18.00 w sali kinowej na odnowionej scenie odbędzie się spektakl teatralny – monodram o Janie Karskim, pt. „Zupa rybna w Odessie”.
Mamy też dobrą informację dla miłośników stand-upów. 13 listopada rusza Mławska Scena Stand-upu. Zainauguruje ją doskonale znany mławianom Arkadiusz Jaksa Jakszewicz z programem „Kosmos Bajka Prowokacja”. Na występy kolejnych komików dom kultury zaprasza w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

2 grudnia wracają mławskie Rockowania, czyli przegląd zespołów muzycznych. Trwa również sprzedaż biletów na spektakl "Żona do adopcji" na 10 grudnia.

Nowocześnie i komfortowo
Warto wybrać się na któreś z wydarzeń chociażby po to, żeby przekonać się na własne oczy i uszy, jak kino prezentuje się po remoncie. Piękne wnętrze, widownia, scena, dwa ekrany, wygodne fotele i dźwięk robią wrażenie. Nagłośnienie ma charakter hybrydowy i składa się z systemu frontowego przeznaczonego do koncertów i spektakli oraz uzupełniającego – głośników kinowych działających w najnowocześniejszym standardzie dźwięku Dolby ATMOS. Pozwala to na odbieranie efektów dźwiękowych dobiegających do widza nie tylko z frontu i ścian bocznych, ale także z sufitu.
Sala dostosowana jest do potrzeb różnych grup odbiorców, również tych ze szczególnymi potrzebami. Została wyposażona w pochylnie dla osób poruszających się na wózkach.

W obiekcie znajdują się niskoemisyjne i energooszczędne urządzenia, w których zastosowano technologię LED oraz inne proekologiczne rozwiązania. Pionierski projekt pozwala na bezawaryjną i długą pracę każdego z podzespołów przy niskich kosztach użytkowania.

UA/KSM