Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Bezpieczna Kraina Energa-Operator już 2 czerwca w Mławie!

Krzysztof Napierski / 24 maja 2022

Chcesz wiedzieć, co to jest prąd, skąd się bierze i jak z niego bezpiecznie korzystać? Energa-Operator i Burmistrz Miasta Mława zapraszają najmłodszych do Miasteczka Bezpieczna Kraina – już w czwartek 2 czerwca w miejskim parku!

Tego dnia, między godziną 8:30 a 14:30, w ramach zorganizowanych wycieczek, uczniowie mławskich szkół podstawowych i starsze przedszkolaki wezmą udział w animacjach z wykorzystaniem eksponatów wewnętrznych pod namiotami oraz eksponatów zewnętrznych na terenie przylegającym do namiotów. W ich trakcie dowiedzą się, skąd się bierze prąd oraz poznają zasady bezpieczeństwa w obchodzeniu się z urządzeniami elektrycznymi. W przypadku niesprzyjającej aury wydarzenie zostanie przeniesione do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie.

Od godziny 14:30 do 16:00 miasteczko Bezpieczna Kraina Energa-Operator będzie otwarte dla każdego dziecka, które zechce wziąć udział w wydarzeniu – zapraszamy wszystkich młodych mieszkańców Mławy i odwiedzających miasto gości!

Pokazy dotyczące energii elektrycznej i bezpiecznego użytkowania prądu mają na celu profilaktykę zagrożeń związanych z użytkowaniem urządzeń elektrycznych i zwiększenie świadomości młodych odbiorców w tym zakresie. Przekazanie dzieciom wiedzy na ten temat w przystępny sposób będzie też stanowiło dla nich nie lada gratkę.

To niejedyna atrakcja, jaka z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na początku czerwca czeka na najmłodszych w Mławie. W niedzielę 5 czerwca zapraszamy do parku na miejski Dzień Dziecka. O szczegółach wydarzenia napiszemy na naszej stronie wkrótce.

KN / KSM