Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Bal, wystawy i zdrowa rekreacja

Krzysztof Napierski / 18 listopada 2022

Przed nami kolejny interesujący tydzień w Mławie. W sobotę 19 listopada na swoim balu bawią się seniorzy, a przez kolejne dni w bibliotece i muzeum można oglądać ciekawe wystawy. Cały czas swoje pięć minut mają też biegacze.

W sobotę 19 listopada mławianie w wieku 60+, którzy zapisali się na organizowany przez Miejski Dom Kultury Mławski Bal Seniora, będą się bawić na imprezie tanecznej. To doskonała okazja do spędzenia czasu z osobami w podobnym wieku i w miłej atmosferze. Życzymy niezapomnianych wrażeń!

Miejska Biblioteka Publiczna w Mławie zaprasza do oglądania prac plastycznych wykonanych przez dzieci na konkurs „Świąteczna kartka od burmistrza”. Jeżeli autor pracy odnajdzie swoją kartkę, otrzyma drobny upominek. Wystawę można oglądać w oddziale dla dzieci od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-18:00 do 15 grudnia 2022 r. Zwycięskie i wyróżnione prace konkursowe będą natomiast wyeksponowane od piątku 2 grudnia na wystawie w Miejskim Domu Kultury.

Przypominamy, że wystawę czasową „Dawne zawody w miniaturze” można oglądać w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie. Każda z 15 dioram artystycznych przedstawia historię jednego z dawnych, tradycyjnych zawodów. Są wśród nich profesje już zapomniane, jak praczka czy zielarka, obecnie ginące i rzadkie - jak kowal, szewc, garncarz, szwaczka kołder, lutnik czy modystka, a także te nadal praktykowane - piekarz, krawcowa, stolarz i fotograf. Historia jednych prezentowanych zawodów sięga starożytności, inne narodziły się zaledwie kilkaset lat temu. Autorką prac, odtworzonych w skali 1:12, jest Elżbieta Marcinkowska-Wilczyńska, a wystawę przygotowało Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek w Warszawie. Ekspozycję można bezpłatnie oglądać do końca roku 2022.

Cały czas do wspólnego rekreacyjnego biegania (nie na wyścigi) w ramach spotkań z cyklu „Biegaj w Mławie” zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Spotykamy się w soboty o 9:00 na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Mławie. Zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

oprac. KN