Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Zapisz się na Rajd Obrońcom Mławy!

Krzysztof Napierski / 11 sierpnia 2022

W tym roku chcemy uczcić pamięć bohaterów Bitwy pod Mławą, zapraszając Państwa w sobotę 27 sierpnia na piknik historyczny w parku, a także na marsz lub rajd (do wyboru), które będą prowadzić odcinkami Mławskiego Szlaku Turystycznego. To będzie także promocja tej nowej trasy turystycznej, przebiegającej przez Mławę i gminy: Lipowiec Kościelny, Iłowo-Osada, Szydłowo, Wieczfnia Kościelna oraz teren Nadleśnictwa Dwukoły.

Obie grupy – piesza i rowerowa – startują z parkingu pod lasem przy Rondzie Flagi. Wymarsz piechurów zaplanowany jest na godzinę 10:00, wyjazd grupy rowerowej – na 11:00, jednak biuro rajdu będzie czynne już od 10:00.

Dla piechurów przewidzieliśmy trasę około 7-kilometrową zakończoną w Mauzoleum Żołnierzy Września w Uniszkach Zawadzkich, skąd zostaną przewiezieni autobusami do centrum Mławy i będą mogli dalej pozostać w atmosferze rocznicowej, uczestnicząc w pikniku historycznym. Opowieść na trasie będą snuli koledzy i koleżanki ze Stowarzyszenia Mława Miasto Zabytkowe, Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej oraz Nadleśnictwa Dwukoły.

Dla rowerzystów przygotowaliśmy 37-kilometrową trasę szlakową. Grupę poprowadzą koledzy z Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego wspierani przez leśników i historyków na dwóch kółkach. Zachęcamy do wcześniejszego rejestrowania swojego udziału w rajdzie. Można to zrobić, wysyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy (do pobrania poniżej) na mail: mosiratmosir [dot] mlawa [dot] pl lub zostawiając uzupełniony wydruk w głównym budynku MOSiR-u – w szatni krytej pływalni. Formalności będzie można dopełnić także tuż przed startem, jednak ze względu na ograniczoną liczbę pakietów startowych zachęcamy do wcześniejszej rejestracji.

Czytaj także:

Magdalena Grzywacz / KSM