Za nami kolejne komiksowe warsztaty | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Za nami kolejne komiksowe warsztaty

Urszula Adamczyk / 09 listopada 2023

W tym tygodniu w szkołach podstawowych nr 4 i nr 7 odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie uczyli się, jak rysować komiks i tworzyli własne komiksowe postaci.

Zajęcia są przeprowadzane w miejskich podstawówkach, jako część kampanii edukacyjnej Burmistrza Miasta Mława „Czy wiesz, jak segregować?”.  
W ramach akcji Urząd Miasta Mława wydał komiks „Wyrzutki i ich skutki”. Autorka komiksu, mławianka Zuzanna Szymborska, powołała do życia Pestkę, Alka, Szkło i Mówkę – to odpadki, które zamiast do koszy na segregowane śmieci, zostają wyrzucone do jednego wspólnego śmietnika. Nasze Wyrzutki wyruszają w podróż przez Mławę, aby znaleźć odpowiednie pojemniki i zyskać szansę na recykling i drugie życie.

Według scenariusza lekcji przygotowanego na podstawie komiksu, w klasach VI i VII były prowadzone zajęcia o selektywnym zbieraniu śmieci.
Kolejnym punktem kampanii są warsztaty plastyczne, prowadzone przez autorkę komiksu. Podczas nich powstają niezwykłe postaci, a dzieci zaskakują kreatywnymi pomysłami.

UA/KSM