Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

XI Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej za nami

Krzysztof Napierski / 02 maja 2022

Po dwóch latach przerwy Miejski Dom Kultury w Mławie powrócił do organizacji lubianego i cieszącego się dużym zainteresowaniem uczniów Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Konkurs wokalny odbył się już po raz jedenasty, a patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Mława.

Występy uczestników oceniła komisja w składzie: Michał Gogolewski – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie – przewodniczący jury, Renata Rudnicka z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Mławie oraz Sławomir Rutkowski – dyrektor Miejskiego domu Kultury w Działdowie.

Laureatami Przeglądu zostali:

– w kategorii PRZEDSZKOLA soliści:

  • I miejsce: Ignacy Koźlakiewicz, Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie
  • II miejsce: Nina Kantorosińska, Szkoła Podstawowa nr 6 w Mławie
  • III miejsce: Natalia Chojnacka, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mławie
  • WYRÓŻNIENIE: Lena Renda, Szkoła Podstawowa w Wyszynach Kościelnych

– w kategorii PRZEDSZKOLA zespoły:

  • I miejsce: Zespół „Wesołe nutki”, Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie
  • II miejsce: Zespół wokalny, Szkoła Podstawowa nr 6 w Mławie
  • III miejsce: Zespół wokalny, Szkoła Podstawowa w Wiśniewie
  • WYRÓŻNIENIE: Zespół „Wiewiórki”, Niepubliczne Przedszkole Bajkowy Dworek w Mławie

– w kategorii KLASY I-III soliści:

  • I miejsce: Zofia Bratuszewska, Szkoła Podstawowa w Wieczfni Kościelnej
  • II miejsce: Marika Zembrzuska-Kozieł, Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie
  • III miejsce: Lena Rogowska, Szkoła Podstawowa w Morawach
  • WYRÓŻNIENIE: Kinga Bednarek, Biblioteka Publiczna w Stupsku
  • WYRÓŻNIENIE: Iga Iwańska, Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie
  • WYRÓŻNIENIE: Filip Matysiak, Szkoła Podstawowa w Wyszynach Kościelnych
  • WYRÓŻNIENIE: Aleksandra Tucholska, Szkoła Podstawowa nr 4 w Mławie
  • WYRÓŻNIENIE: Zofia Maria Prześlakiewicz, Szkoła Podstawowa w Szydłowie

– w kategorii KLASY I-III zespoły:

  • I miejsce: Zespół „Małe perełki”, Szkoła Podstawowa w Stupsku
  • II miejsce: Duet wokalny, Miejski Dom Kultury w Mławie
  • III miejsce: Duet „Przyjaciele”, Szkoła Podstawowa w Wyszynach Kościelnych
  • WYRÓŻNIENIE: Zespół wokalny, Szkoła Podstawowa nr 6 w Mławie

– w kategorii KLASY IV-VI soliści:

  • I miejsce – nie przyznano –
  • II miejsce: Filip Grochowski, Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie
  • III miejsce: Maja Szczepańska, Szkoła Podstawowa w Wyszynach Kościelnych
  • WYRÓŻNIENIE: Zuzanna Renda, Parafia w Wyszynach Kościelnych
  • WYRÓŻNIENIE: Hanna Prusinowska, Szkoła Podstawowa nr 4 w Mławie
  • WYRÓŻNIENIE: Maria Jakubiak, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie

– w kategorii KLASY IV-VI zespoły:

  • I miejsce: Zespół „Skowronki”, Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie
  • II miejsce: Zespół „Nasza Arka”, Szkoła Podstawowa w Dzierzgowie
  • III miejsce: Zespół „Wesoła gromadka”, Szkoła Podstawowa w Stupsku
  • WYRÓŻNIENIE: Duet „Hania i Józek”, Szkoła Podstawowa nr 4 w Mławie

– w kategorii KLASY VII-VIII soliści:

  • I miejsce – nie przyznano –
  • II miejsce – nie przyznano –
  • III miejsce: Katarzyna Wtulich, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie
  • WYRÓŻNIENIE: Zuzanna Szpara, Szkoła Podstawowa nr 4 w Mławie
  • WYRÓŻNIENIE: Oliwia Sokołowska, Szkoła Podstawowa w Zawadach Kościelnych

– w kategorii KLASY VII-VIII zespoły:

  • I miejsce: Zespół wokalny, Szkoła Podstawowa w Wieczfni Kościelnej
  • II miejsce: Kwartet „Kontra”, Szkoła Podstawowa nr 4 w Mławie
  • III miejsce: „Zespół Korczaka”, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Mława
  • WYRÓŻNIENIE: Zespół wokalny, Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie
  • WYRÓŻNIENIE: Zespół „Perełki”, Szkoła Podstawowa w Stupsku