Wyróżnienie uczniów z SP 4 w programie „rePETujemy”! | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Wyróżnienie uczniów z SP 4 w programie „rePETujemy”!

Agnieszka Puzio-Dębska / 16 czerwca 2026

Program edukacji ekologicznej „rePETujemy” kierowany był do grup świetlicowych i skupiał się na pogłębieniu świadomości uczniów wokół problemu odpadów oraz ich wpływu na środowisko. Głównym celem kampanii było wzmocnienie świadomości ekologicznej i osobistej odpowiedzialności za środowisko naturalne najmłodszych, pogłębianie wiedzy, umiejętności i postaw prośrodowiskowych oraz zachęcanie do indywidualnej odpowiedzialności za środowisko, współtworzenie przestrzeni w szkole i domu, w których odpowiednio zarządza się odpadami, w tym prawidłowo segreguje odpady. Do programu przystąpiło 120 szkół (2200 uczniów).

W Szkole Podstawowej nr 4 w programie uczestniczyło 17 uczniów, pod kierunkiem pani Moniki Rutkowskiej, pani Magdaleny Przyborowskiej i pani Marty Tkaczuk, którzy wykonali 6 wyzwań: tworzyli plakat, przedmiot użytkowy z recyklingu, rysowali komiks, pracę o ekologicznych zakupach a także wspólnie z opiekunami stworzyli wierszyk i piosenkę ekologiczną.

Efektem dwumiesięcznej pracy uczniów pod okiem opiekunów jest otrzymanie wyróżnienia i pozyskanie dla szkoły tabletów.

Więcej zdęć pod linkiem TUTAJ

materiał i zdjęcia nadesłane z ZPO nr 2