Włoskie Moscufo wspiera Mławę | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Włoskie Moscufo wspiera Mławę

Magdalena Grzywacz / 01 kwietnia 2022

Prawie 13 000 zł przelało na konto Mławy włoskie miasto Moscufo. – Nadal będziemy aktywni – organizuję kolejną zbiórkę funduszy. Pozdrawiamy was wszystkich i dziękujemy za to, co robicie – napisał do Sławomira Kowalewskiego jego przyjaciel Claudio De Collibus, burmistrz partnerskiego Moscufo.

Od początku wojny w Ukrainie i napływu fali uchodźców wojennych do Mławy, miasta partnerskie wspierają działania władz naszego miasta. Interesują się tym, co dzieje się w Mławie, solidaryzują się z naszymi przedsięwzięciami, ale nie poprzestają na tym. Tydzień temu do budżetu miasta wpłynęło ponad 144 000 zł darowizny z niemieckiego miasta Viernheim, którego burmistrz – Matthias Baass osobiście zaangażował się w pomoc dla uchodźców.

Dziś do budżetu miasta wpłynął przelew z włoskiego miasta Moscufo, z którym Mława podpisała umowę partnerską w 2009 roku. Burmistrz trzytysięcznego Moscufo Claudio De Collibus, radni tego miasta i mieszkańcy cały czas są w kontakcie z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim i pracownikami ratusza. – Mamy nadzieję, że nasz niewielki wkład wesprze wasze działania. Postaramy się kontynuować zbiórkę i pozyskiwać kolejne fundusze – napisał radny Massimo Di Domenico. – Robimy to z sercem, bo jesteśmy pewni, że wy byście to samo zrobili dla nas – dopisał w korespondencji przedstawiciel Moscufo.

Magdalena Grzywacz/KSM UMM