Wciel się w Kopernika, wyślij zdjęcie i wygraj! | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Wciel się w Kopernika, wyślij zdjęcie i wygraj!

Krzysztof Napierski / 19 maja 2023

Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Mławie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie fotograficznym „Kopernik jak żywy”. Jest on organizowany w ramach obchodów Roku Kopernika i ekspozycji na terenie parku miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego ogólnopolskiej wystawy plenerowej pt. „Kiedy Ziemia przestała być Centrum Wszechświata. Kopernikana w Archiwach Państwowych” oraz wystawy plenerowej pt. „Kopernik też był archiwistą”, objętych patronatem Burmistrza Miasta Mława.

Zadaniem uczestnika konkursu jest dostarczenie Organizatorowi autorskiej fotografii, na której Uczestnik Konkursu przebrany jest za postać Mikołaja Kopernika w scenie inspirowanej życiem i twórczością polskiego naukowca. Wykonaną fotografię należy dostarczyć do siedziby Organizatora na dowolnym elektronicznym nośniku danych lub przesłać w formacie jpg na adres poczty elektronicznej Organizatora: apw [dot] mlawaatwarszawa [dot] ap [dot] gov [dot] pl do dnia 29 maja 2023 r. do godz. 16:15. Dostarczone fotografie powinny zawierać następujące informacje o uczestniku konkursu: imię i nazwisko, adres korespondencyjny, numer telefonu, placówka oświatowa, do której uczęszcza uczestnik konkursu. Do dostarczonej fotografii należy załączyć zgodę na podawanie do wiadomości publicznej imienia i nazwiska Uczestnika Konkursu oraz publikację pracy konkursowej we wszelkich ogłoszeniach i informacjach o tym konkursie i jego wynikach.

Komisja Konkursowa wyłoni zwycięzców do 31 maja br. Szkoły podstawowe, do których uczęszczają laureaci konkursu, zostaną powiadomione o wynikach konkursu telefonicznie. Wręczenie nagród zwycięzcom konkursu nastąpi podczas obchodów III Pikniku Archiwalnego 6 czerwca 2023 r. o godz. 12:00 na estradzie w parku miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie.

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa są dostępne poniżej.

MW / APW