Wakacje w Mławie | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Wakacje w Mławie

Krzysztof Napierski / 18 lipca 2023

W te wakacje będziemy mogli doświadczyć szeregu atrakcji skierowanych do mieszkańców Mławy i nie tylko. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno dzieci jak i dorośli.

Dla najmłodszych Miejski Dom Kultury, Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, jak i Miejska Biblioteka Publiczna organizują animacje oraz warsztaty na świeżym powietrzu, które odbywają się we wtorki w parku miejskim i w czwartki w parku na Wólce. Oferują warsztaty muzyczne, sportowe, teatralne itd.

Natomiast Miejski Środek Sportu i Rekreacji organizuje zajęcia nauki tańca, pływania, czy też zajęcia piłki nożnej i tenisa dla różnych grup wiekowych od 6. do 14. roku życia. Oferta będzie dostępna do końca wakacji. Dla dzieci i młodzieży ogólnodostępne będą boiska wielofunkcyjne, place zabaw i orliki – zarówno przy szkołach i przedszkolach, jak też na terenie MOSIR-u.

Jak co roku będziemy mieli przyjemność doświadczyć wydarzenia Wakacje z Maxem, na które zaprasza Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie. Do akcji dołączyły się mławskie instytucje – Miejska Biblioteka Publiczna, Komenda Powiatowa Policji i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. Oferowane są zajęcia o charakterze kulturalnym, sportowym, rozrywkowym oraz profilaktycznym. Najbliższe spotkanie 27 lipca na estradzie parku miejskiego.

Dla starszej publiczności oferujemy imprezy taneczne – DISCO PARKiet – organizowane przez MDK. Harmonogram najbliższych imprez przedstawia się następująco:

  • 22 lipca DISCO PARKiet z zespołem DUO, godz. 17.00-20.00;
  • 29 lipca DISCO PARKiet z zespołem DUO, godz. 17.00-20.00;
  • 5 sierpnia DISCO PARKiet z zespołem DUO, godz. 17.00-20.00;
  • 12 sierpnia DISCO PARKiet z zespołem Golden Night, godz. 17.00-20.00.

Estrada w parku tętni życiem. W niedzielę 23 lipca 2023 r. da tam koncert wirtuoz gitary Tomasz Szwed. Początek o godz. 18:00. 29 lipca w godz. 13.00-16.30 w tym samym miejscu odbędzie się Piknik z Czworonogiem, a 30 lipca o godz. 18.00 – koncert Edyty Szewczyk.

6 sierpnia w godz. 16.00-21.00 jak co roku odbędzie się Biesiada Wólczańska. Na placu przy Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie wystąpią zespoły MaSza oraz Milano.

Lirijetta Matyga / KSM