Poznali miasto i wymienili się doświadczeniami. Delegaci miast partnerskich w Mławie | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Poznali miasto i wymienili się doświadczeniami. Delegaci miast partnerskich w Mławie

Krzysztof Napierski / 19 lipca 2023

Delegacje trzech miast partnerskich Mławy – litewskiego Raseiniai, włoskiego Moscufo i francuskiego Franconville – odwiedzili nasze miasto podczas tegorocznych Dni Mławy. Wizyta była świetną okazją do wzajemnej wymiany doświadczeń i snucia planów dotyczących dalszej współpracy.

Podczas spotkania w mławskim ratuszu oraz spacerów studyjnych po mieście nasi goście dowiedzieli się m.in. o realizowanych w mieście inwestycjach i zobaczyli, jak postępują prowadzone w ich ramach prace. Z władzami miasta rozmawiali także o strukturze miejskiego samorządu i działaniach realizowanych przez wydziały magistratu oraz aktywności lokalnych organizacji pożytku publicznego, a także zastanawiali się nad formami dalszej współpracy i realizacją wspólnych projektów, zwłaszcza w zakresie oświaty. Interesującym punktem programu pobytu delegacji w Mławie było wspólne zwiedzanie miasta, dzięki któremu przedstawiciele miast partnerskich obejrzeli m.in. infrastrukturę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i zobaczyli kilka malowniczych zabytków w centrum miasta.

Emocjonującym, choć – ze względu na panujące w ten weekend w Mławie temperatury – wymagającym dobrej kondycji i sporych nakładów energii elementem wizyty był pierwszy w naszym mieście Międzynarodowy Turniej Samorządowców w Badmintona rozegrany w niedzielę 16 lipca na kortach MOSiR-u. Zwyciężył duet pań z Raseiniai – gratulujemy! Przyjemne doznania estetyczne z pewnością towarzyszyły naszym gościom podczas wydarzeń kulturalnych przygotowanych przez miasto w ramach Dni Mławy (pisaliśmy o nich TUTAJ).

KN / KSM