Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Poznajemy Cukierka - Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie

Agnieszka Puzio-Dębska / 09 grudnia 2022

„Poznajemy Cukierka – małego, słodkiego i uroczego kotka”,  realizacja projektu czytelniczego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie, klasa II b

Uczniowie klasy II b odwiedzili szkolną bibliotekę, aby wypożyczyć książkę pt. „Cukierku, ty łobuzie” Waldemara Cichonia. Po jej przeczytaniu dzieci wykonały lekturownik. Opisywały w nim głównego bohatera, jego charakterystyczne cechy, uzupełniały fabułę lektury oraz tworzyły własną biblioteczkę. Klasowy konkurs na portret głównego bohatera-Cukierka, cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci wykonały portrety wykorzystując różne techniki. Następnie stworzyły własną książeczkę z kolorowymi ilustracjami przedstawiającymi przygody kota Cukierka. To była wspólna, ciekawa zabawa z lekturą.

Do realizacji projektu wykorzystano książki zakupione do biblioteki szkolnej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.