Postpandemiczne „Strange Vacation” Wojciecha Staroniewicza | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Postpandemiczne „Strange Vacation” Wojciecha Staroniewicza

Urszula Adamczyk / 13 września 2023

Część koncertową tegorocznego festiwalu Victor Young Jazz Festival Mława '23 rozpocznie koncert Wojciecha Staroniewicza z programem „Strange Vacation”. Saksofoniście towarzyszyć będą puzonista Jorgen Bjelkerud, Dominik Bukowski na wibrafonie, Konrad Żołnierek (kontrabas) oraz Przemysław Jarosz (perkusja).
„Strange Vacation” to 12 autorska płyta Wojciecha Staroniewicza i repertuar, z którym artysta wystąpi podczas VYJFM ‘23. Program powstał w pandemicznym 2020 roku. Emocje towarzyszące nam wszystkim w tym trudnym czasie – strach, samotność, zniechęcenie i bunt – mają odzwierciedlenie w materiale, który znalazł się na płycie i który usłyszymy w piątkowy wieczór na scenie Państwowej szkoły muzycznej w Mławie. Leader składu zapowiada, że tradycyjnie nie zabraknie w Mławie youngowych dźwięków. Warto być i przekonać się osobiście!

Wojciech Staroniewicz – polski saksofonista i kompozytor. W latach 80. był członkiem Big Bandu Gdańsk pod dyrekcją Jerzego Partyki, gdzie zasiadał w sekcji saksofonów i podejmował pierwsze próby kompozytorskie. W swojej długoletniej karierze koncertował w większości krajów europejskich oraz na Dalekim Wschodzie. Współpracował z Włodzimierzem Nahornym podczas realizacji jego projektów pt. Fantazja Polska „Nahorny-Karłowicz” i „Nahorny – Chopin Genius Loci”. Występował z norwesko-polską grupą Loud Jazz Band oraz z norweskim pianistą Helge Lienem. Od 2010 roku koncertuje jako solista z Polską Filharmonią Kameralną Sopot Wojciecha Rajskiego.

MG

Fot. materiały prasowe