Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego i to dobry czas na podsumowanie osiągnięć uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w konkursach matematycznych, które odbyły się w bieżącym roku szkolnym tj.: Powiatowy Konkurs Młody Matematyk i Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.
W pierwszym z wymienionych konkursów po rozwiązaniu wielu zadań w dwóch etapach i zakwalifikowaniu się do finału troje uczniów uzyskało tytuł laureata oraz jeden uczeń uzyskał wyróżnienie. Byli to:
Laureaci:
1. Zofia Ćwiklińska klasa 6b
2 Gabriel Karpiński klasa 7c
3. Maria Tabaka klasa 7b
Wyróżnienie:
1. Maciej Ratkowski klasa 6b
W konkursie Kangur Matematyczny wzięło udział 63 uczniów w różnych kategoriach wiekowych. Wyróżnienia otrzymało czworo uczestników:
1. Adrianna Przybyła klasa 2c
2. Alicja Kajstura klasa 3a
3. Filip Jurkiewicz klasa 3a
4. Kacper Kucman klasa 4b
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
materiał i zdjęcia nadesłane z ZPO nr 3