Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Odblaskowi Superbohaterowie w akcji. Trwa konkurs

Krzysztof Napierski / 20 października 2020

Nie trzeba być postacią z kreskówek Marvela, żeby zostać Superbohaterem. Wystarczy poznać tajemnice „Odblaskowego Superbohatera” i na co dzień chronić siebie i bliskich. Nowa akcja mławskiej policji ma już swoich młodych sprzymierzeńców. Uczniowie szkół podstawowych z terenu całego powiatu poznają moc odblasku. Do działań policja zaprosiła także lokalne samorządy.

Działania rozpoczęły się 1 października. Uczniowie ze szkół podstawowych biorą udział w zajęciach profilaktycznych realizowanych przez policjantów i nauczycieli w kilku blokach tematycznych:

Klasy I-III – „Jestem Superbohaterem na co dzień – noszę odblaski”; klasy VI-VI – „Odblaskowi Superbohaterowie – to MY. Noszę odblaski, dbam o bezpieczeństwo ”; klasy VII-VIII – „ Odblaski to nie mit” oraz „SmartStop”. Akcję promuje spot, nagrany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Morawach, dostępny TUTAJ.

Celem działań jest uświadomienie młodym uczestnikom ruchu drogowego, że każdy ma wpływ na bezpieczeństwo. Rozsądek, odpowiedzialność i ostrożność na drodze pozwalają zapobiegać groźnym wypadkom, a upominając innych, możemy ocalić ich przed niebezpieczeństwem. Każdy może być zatem bohaterem na co dzień. Gadżet akcji – odblask, sprawia, że pieszy staje się widoczny na drodze – a dzięki temu bezpieczniejszy.

Ostatnio, najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie poznali moc odblasku, a gadżet akcji – odblask, dostali w prezencie. Dzięki temu mogli poćwiczyć gest „Odblaskowego Superbohatera”. Dzieci wiedzą, jak ważne jest bezpieczne zachowanie na drodze, stosowanie się do przepisów oraz używanie odblasków. Obiecały chronić nie tylko siebie, ale także swoje rodzeństwo, koleżanki i kolegów oraz…. rodziców  i dziadków. Odblaski dla mławskich uczniów przekazał Burmistrz Miasta Mława.

Policja przygotowała także niespodziankę dla małych Superbohaterów – 15 października ruszył konkurs plastyczny pod nazwą „Odblaskowi Superbohaterowie”, nagrody czekają. Szczegóły konkursu na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Działania profilaktyczne, do których policja zaprasza wszystkie szkoły podstawowe z Mławy i powiatu, potrwają do końca tego roku. Akcji patronują Starosta Mławski, Burmistrz Miasta Mława oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie. Działania wspiera Miejski Dom Kultury w Mławie.

asp. szt. Anna Pawłowska