Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

O logistyce i bezpieczeństwie – po raz drugi

Krzysztof Napierski / 19 maja 2023

Za nami II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Logistyka i bezpieczeństwo XXI wieku” zorganizowana przez Państwową Uczelnię Zawodową im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Prelegenci dyskutowali o tych kluczowych we współczesnym świecie zagadnieniach w czwartek 18 maja 2023 r. w auli Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych w Mławie.

– Wszystko jest bardzo ważne: inwestycje, przyjemności i rozrywka, ale bezpieczeństwo często jest niedoceniane. Od 24 lutego ubiegłego roku żyjemy w bardzo trudnej i niepewnej rzeczywistości. Wybuch wojny w Ukrainie pokazał nam, że nie ma gwarancji trwałego pokoju; że to wartość, która jest bardzo ważna, ale często na co dzień niedoceniana przez nas wszystkich do momentu, kiedy nie ma zagrożenia takiego jak wojna. […] Mamy szczęście, że nas to nie spotkało, ale zagrożenie wciąż jest aktualne – mówił w swoim wystąpieniu Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski, jeden z patronów wydarzenia. Dziękował organizatorom konferencji za zaangażowanie w swoją pracę i zaproszenie do Mławy naukowców, którzy chcą podzielić się wiedzą i doświadczeniem. Swoim patronatem konferencję objęli także Polskie Koleje Państwowe S.A., Dowódca 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, Komendant Powiatowy Policji w Mławie i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.

Konferencję oficjalnie otworzyła i powitała przybyłych Dziekan Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie dr Renata Dzik. Po wystąpieniach zaproszonych gości, przez kilka godzin prowadzący prelekcje i uczestniczący w panelach dyskusyjnych naukowcy rozmawiali m.in. o strategicznej roli kolei w logistyce, zarządzaniu logistycznym, sztucznej inteligencji, zjawiskach kryzysowych i bezpieczeństwie w ujęciu interdyscyplinarnym. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć TUTAJ.

KN / KSM